Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 21:15
Fortnite, PUBG i  Paladins zakazane przez chiński rząd
2756V

Fortnite, PUBG i Paladins zakazane przez chiński rząd

Władze Chin nie zamierzają patrzeć na zgorszenie swoich obywateli. Zdecydowano się powołać Komitet ds. Oceny Etycznej w Internecie i grupa specjalistów zajęła się sprawdzeniem najpopularniejszych gier sieciowych. W rezultacie między innymi Fortnite został zakazany w tym kraju.

Przedstawiciele rządu otrzymali za zadanie przyjrzenie się 20 grom wydanym na chińskim rynku i część tytułów otrzymało pełnego bana. PUBG, Fortnite, H1Z1 i Ring of Elysium zostały zakazane w Chinach ze względu na „krew”, jednak warto zaznaczyć, że pozycja Epic Games jest dostosowana do nawet młodszych graczy i w rezultacie w pozycji nie występuje jucha. W zestawieniu znalazło się również Paladins, które ma problem przez krew, nagość i wulgarne treści.

Fortnite powodem problemów gwiazdy Arsenalu? Piłkarz cierpi na bóle

League of Legends, Overwatch, Diablo i World of Warcraft wymagają „działań naprawczych”. Twórcy muszą przykładowo zmienić wygląd bohaterek, by nie prezentowały kształtów lub muszą nawet zająć się toksycznym czatem. Sporo pracy czeka deweloperów strzelanki Blizzarda, ponieważ niektóre postacie prezentują „niewłaściwe wartości”, a Diablo zawiera misje uwzględniające oszustwa.

Nie byłby to pewnie problem, gdyby sytuacja pojawiła się na małym, nikomu niepotrzebnym rynku, jednak Chiny otwarły się na gry i wydawcy chętnie oferują swoje produkcje mieszkańcom tego kraju.

Aktualnie korporacje nie zdecydowały się wydać konkretnych oświadczeń, jednak możemy się spodziewać, że niektórzy deweloperzy mogą przygotować specjalne wersje swoich tytułów – jak wiadomo Ubisoft chciał nawet zmienić Rainbow Six Siege i zastosować ogólną cenzurę (m.in. brak krwi), ale Francuzi po negatywnych opiniach społeczności zrezygnowali z tego pomysłu.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/fortnite/fortnite-china-ban

Tagi: Chiny Epic games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap