Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2018 13:40
Sony przypomina o zmianach w PlayStation Plus. Już wkrótce tylko gry na PlayStation 4
18770V

Sony przypomina o zmianach w PlayStation Plus. Już wkrótce tylko gry na PlayStation 4

Sony rozsyła oficjalne informacje do subskrybentów PlayStation Plus. Firma przypomina o zmianach, które wejdą w życie na początku 2019 roku. W niedalekiej przyszłości będziemy pobierać wyłącznie gry na PlayStation 4.

Sony na początku roku zapowiedziało wielką zmianę w PlayStation Plus. Japończycy nie zamierzają już rozdawać produkcji na PlayStation 3 i PlayStation Vitę – jak wiadomo od dawna w obu przypadkach nie mogliśmy liczyć na kapitalne hity, ponieważ większość najważniejszych gier z tych platform już trafiła do usługi.

Project Judge, nowa gra twórców Yakuzy, ukaże się na Zachodzie latem

Korporacja chce mieć pewność, że wszyscy gracze będą przygotowani na zmianę, więc z tego powodu na skrzynkach pierwszych klientów wylądowała wiadomość:

„Przypominamy, że po 8 marca 2019 roku, miesięczne gry oferowane członkom PlayStation Plus nie będą już zawierać tytułów na PlayStation 3 lub PlayStation Vitę.”

W dalszej części wiadomości firma podkreśla, że wszystkie tytuły z PS3 i PS Vitę dodane do biblioteki będą wciąż dostępne dla subskrybentów. W kolejnym miesiącu otrzymamy już wyłącznie pozycje na jedną platformę:

„Po 8 marca 2019 roku gry z PlayStation Plus będą zawierać wyłącznie tytuły na PlayStation 4. Wszystkie pozostałe funkcje i zalety PlayStation Plus pozostaną niezmienione.”

Warto podkreślić, że w pierwotnej wiadomości (luty 2018 roku) Japończycy informowali, że luty 2019 roku będzie ostatnim miesiącem, gdy PlayStation Plus będzie oferować gry na trzy platformy. Jednocześnie nie możemy oczekiwać większej liczby tytułów – korporacja potwierdziła, że PS+ nadal będzie składać się z dwóch pozycji na PlayStation 4.

Źródło: http://terminalgamer.com/2018/12/08/psa-from-playstation-ps3-and-ps-vita-playstation-plus-reminder-email/

Tagi: playstation 4 playstation plus Sony