Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 07.12.2018 17:54
Prawie 15 minut rozgrywki The Outer Worlds
1287V

Prawie 15 minut rozgrywki The Outer Worlds

Game Informer zamieścił 15-minutowy materiał video prezentujący rozgrywkę z zapowiedzianego dzisiaj The Outer Worlds, wspólnego projektu studia Obsidian Entertainment i Private Division (inicjatywy Take-Two mającej wspierać niezależnych twórców).

Film możecie oczywiście obejrzeć poniżej. Game Informer zamieścił także zapowiedź, z której możemy się dowiedzieć, że przy grze maczają palce nie tylko twórcy Fallouta, ale też Vampire: The Masquerade, WildStar czy Diablo III: Reapers of Souls. To oczywiście nie wszystko. Poza tym warto wspomnieć o kilku innych rzeczach:

  • Estetyka gry inspirowana jest stylem art nouveau (secesja) i wczesną fantastyką naukową publikowaną w epoce wiktoriańskiej.
  • Będziemy mogli podróżować po całym układzie planetarnym Halcyon naszym własnym statkiem kosmicznym. Składają się nań dwie planety, kilka księżyców i stacji kosmicznych. Jak informuje Game Informer, poszczególne lokacje są całkiem duże.
  • Specyficzny humor. Przez całą grę nasza postać może się np. zachowywać jak skończony głąb.
  • Nieliniowa struktura. The Outer Worlds ma nam oferować sporą swobodę, jeśli chodzi o wykonywanie questów/misji.
  • Świat gry może odcisnąć na naszej postaci swoje piętno. Jest to koncept słabych punktów, o których wspominaliśmy w poprzednim newsie.
  • Podróżując przez Halcyon, poznajemy inne postacie, które mogą do nas dołączyć. Różnią się one umiejętnościami, motywacjami, ideałami itd. Z czasem poznajemy je lepiej, co pozwala odblokować specjalne questy; ich wykonanie może zmienić charakter danego kompana. Zwerbowani towarzysze są nam również w stanie pomagać w innych sytuacjach, ale mogą też odejść, jeśli coś im się nie spodoba.

Źródło: https://www.gameinformer.com/preview/2018/12/07/six-big-takeaways-from-the-outer-worlds

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division ps4 xbox one

Nie przegap