Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2018 05:44
The Outer Worlds to nowa gra Obsidian Entertainment!
2411V

The Outer Worlds to nowa gra Obsidian Entertainment!

Obsidian Entertainment od wielu lat pracuje nad tajną produkcją, która właśnie została zapowiedziana. Poznajcie The Outer Worlds – o tej grze będzie w kolejnych miesiącach bardzo głośno.

Twórcy z Obsidian Entertainment przygotowali kilka mocnych RPG-ów. To właśnie tej ekipie zawdzięczamy Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, South Park: The Stick of Truth, czy też Tyranny. Deweloperzy od dawna pracują nad tajną grą, która właśnie została zapowiedziana.

The Game Awards. Oglądajcie z nami wielką ceremonię!

W grudniu 2017 roku Obsidian Entertainment nawiązało współpracę z Private Division, czyli wewnętrznym zespołem Take-Two, który będzie pomagał mniejszym zespołom w wydawaniu swoich produkcji. Właśnie zaprezentowana pozycja jest owocem tej współpracy, choć należy pamiętać, że na X018 studio dołączyło do rodziny Microsoftu.

W The Outer Worlds twoja postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiasz w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie Halcyonu. W trakcie gry eksplorujesz najodleglejsze zakamarki kosmosu i spotykasz rozmaite walczące o władzę frakcję. To, jaką rolę zdecydujesz się tu odegrać, wskaże kierunek rozwoju wydarzeń. Staniesz się nieplanowaną zmienną w korporacyjnym równaniu mającym zdecydować o losach kolonii.

The Outer Worlds to pierwszoosobowy RPG, który w 2019 roku zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych.

Główne cechy:

  • RPG z fabułą określaną przez decyzje gracza: Zgodnie z tradycją, do której przyzwyczaił nas Obsidian, rozwój rozgrywki w The Outer Worlds zależy wyłącznie od ciebie. Twoje decyzje wpływają nie tylko na przebieg fabuły, lecz także na twoją postać, historie twoich towarzyszy i zakończenie gry.
  • Możesz mieć słabe punkty. I to dobrze: Nowością w The Outer Worlds jest koncepcja słabych punktów. Wiarygodni bohaterowie posiadają wady, z którymi muszą się zmagać. System gry śledzi twoją rozgrywkę i analizuje, z czym nie radzisz sobie najlepiej. Wciąż atakują cię raptidony? Wybranie słabego punktu „raptifobia” spowoduje, że podczas walki z tymi istotami twoja sprawność będzie obniżona, w zamian jednak otrzymasz natychmiast dodatkowy atut dla swojej postaci. Ta opcjonalna mechanika w grze pozwala ci stworzyć podczas eksploracji Halcyonu dokładnie taką postać, jaką chcesz. 
  • Poprowadź swoich towarzyszy: Podczas swojej podróży przez najodleglejszą z kolonii poznasz szereg postaci, które zechcą dołączyć do twojej załogi. Każda z nich posiada własne umiejętności, zadania, motywacje i ideały. Od ciebie zależy, czy pomożesz im osiągnąć ich cele, czy też wykorzystasz ich jedynie do realizacji własnych planów.
  • Eksploruj korporacyjną kolonię: Halcyon to kolonia na skraju galaktyki będąca własnością korporacji i sterowana przez jej zarząd. Kontroluje on wszystko... poza kosmicznymi potworami, które pozostały po nie do końca udanym projekcie terraformacji dwóch planet układu. Znajdź swój statek, skompletuj załogę i odkrywaj osiedla, stacje kosmiczne oraz inne fascynujące miejsca w Halcyonie.

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division the game awards The Outer Worlds

Nie przegap