Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 07.12.2018 14:44
Death Stranding na początku przyszłego roku? Tak sądzi Norman Reedus
1834V

Death Stranding na początku przyszłego roku? Tak sądzi Norman Reedus

Nadzieje, że poznamy dziś datę premiery Death Stranding legły w gruzach - gra nie pojawiła się bowiem na tegorocznej gali Video Game Awards. Ale ze słów Normana Reedusa, aktora współpracującego z Hideo Kojimą, wynika, że być może nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Reedus, znany przede wszystkim ze swej roli w serialu The Walking Dead, był gościem Dana Foglera (kolegi z planu). Panowie poruszyli temat Death Stranding w trwajacym półtorej godziny podcaście.

Reedus został zapytany między innymi, czy podoba mu się praca przy nowej grze Kojimy.

Nigdy nie robiłem tego, co robię teraz, to jakiś zupełnie inny poziom, a miałem sporo do czynienia z grami video. Guillermo Del Toro napisał do mnie (...): "Powinieneś to zrobić". Ja na to: "Co to jest?", a on: "Powinieneś to zrobić". Potem poznałem Hideo i zabrał mnie na Video Game Awards. Schodził po schodach, światła zapalały się pod nim, a na końcu powiedział: "Wróciłem!", i 10 tysięcy dorosłych facetów ze łzami w oczach wrzeszczało, jakby zobaczyli Elvisa. Pomyślałem, "kim, k**wa, jest ten człowiek?". Jak jakiś geniusz, a potem rozmawiasz z nim i dochodzisz do wniosku: tak, to naprawdę geniusz.

Aktor poruszył też temat motywów, o których wciąż nie wiemy zbyt wiele.

To nie jest gra, w której zabijasz wszystkich w pomieszczeniu. To gra o łączeniu ludzi. Budujesz mosty to tu, to tam, a inni robią to samo. Łączycie się. Moja postać ma fobię, boi się dotyku innych, ale z czasem się jej pozbywa. Brzmi to jak coś skomplikowanego, ale tak nie jest. Ciągle jesteś czymś zaskakiwany (...), to naprawdę odważna gra, a fabuła to zupełnie inny poziom. To nie Pac-Man czy coś równie prostego, ale filozofię [stojącą za DS] może zrozumieć każdy.

Na koniec Fogler zapytał o premierę gry. Według Reedusa mogłaby się odbyć na początku przyszłego roku. Jak dodał, przed nim jeszcze trzy sesje motion capture rozpoczynające się w przyszłym tygodniu.

Osoby zainteresowano podcastem mogą go odsłuchać tutaj (rozmowa o Death Stranding rozpoczyna się na 1:10:40).

Źródło: https://www.reddit.com/r/DeathStranding/comments/a3ptio/dan_foglers_podcast_with_norman_reedus_interview/eb8oji3/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Computer Entertainment

Nie przegap