SKLEP
Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 07.12.2018 13:51
Persona 5 ma ukazać się także na Nintendo Switch
1645V

Persona 5 ma ukazać się także na Nintendo Switch

Pojawienie się Persony 5 na Nintendo Switch nie powinno dziwić, zwłaszcza w kontekście dzisiejszej zapowiedzi informującej o dodaniu Jokera (głównego bohatera gry) do Super Smash Bros. Ultimate. Do oficjalnego ogłoszenia mogłoby dojść na koncercie Persona Super Live w kwietniu.

O tym, że Persona 5 miałaby się pojawić na konsoli Nintendo poinformował (poinformowała?) MysticDistance, tłumacz udzielający się na popularnej stronie Persona Central poświęconej tytułom Atlusa.

Po pierwsze, gra ma ukazać się w przyszłym roku i nosić nowy tytuł. Ma to być rozwinięcie skrótu P5U lub P5R (domeny z nimi Atlus zarejestrował jakiś czas temu). Po drugie, nowa Persona 5 nie będzie zwykłym portem i doczeka się pewnych zmian: modyfikacji, nowych elementów dodanych do scenariusza i bardziej enigmatycznych "zmian pożądanych przez graczy". MysticDistance wytłumaczył, że nie podaje więcej szczegółów z obawy przed ustaleniem przez developera/wydawcę źródła wycieku.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, do zapowiedzi mogłoby dojść na wiosnę. Konwersja na Nintendo Switch rozważana była ponoć już od połowy 2017 roku.

Źródło: https://twitter.com/MysticDistance

Tagi: Atlus Nintendo Switch Persona 5