Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.12.2018 05:44
Far Cry New Dawn oficjalnie!
5055V

Far Cry New Dawn! Data premiery, gameplay i szczegóły

Ubisoft zaskoczył graczy. Niektórzy wierzyli w powrót marki Watch Dogs, kolejni marzyli o zupełnie nowym IP, ale zamiast tego firma w tym tygodniu opublikowała zajawkę nowej odsłony Far Cry. W tym miejscu znajdziecie wszystkie informacje o Far Cry New Dawn.

Far Cry 5 zadebiutował na rynku 27 marca 2018 roku. Zazwyczaj Ubisoft potrzebował dwóch lat na zaoferowanie kolejnej odsłony serii, ale nie możemy zapomnieć, że ostatnia część cieszyła się kapitalnym zainteresowaniem. To jedna z najlepiej sprzedających się gier tego roku i zarazem najszybciej sprzedająca się gra w uniwersum Far Cry.

The Game Awards. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach

Far Cry New Dawn stawia na przetrwanie w postapokaliptycznym świecie. Produkcja pozwala na kooperacyjną rozgrywkę, a podczas zabawy będziemy budować bazę, rekrutować specjalistów, a nawet rozbudowywać miejscówkę. Gracz wskakuje w buty „ocalałego”, którego zadaniem jest przetrwanie i rywalizacja z „The Twin”, czyli krwiożerczymi bliźniaczkami.

Ubisoft stawia już nie tylko na walkę z kolejnymi oddziałami przeciwników, a teraz istotnym elementem będzie zbieranie surowców, dzięki którym rozbudujemy swoją bazę wypadową. Twórcy rozszerzyli elementy craftingu, ale na konkrety musimy zaczekać. Warto zaznaczyć – to nie jest Far Cry 6.

Gra została umiejscowiona 17 lat po wydarzeniach z Far Cry 5 i zaprowadzi graczy do „postapokaliptycznego Hope County”. Tytuł trafi na rynek 15 lutego i będzie dostępny na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Tagi: Far Cry Far Cry New Dawn The Game Awards Ubisoft