Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.12.2018 16:33
Reboot Resident Evil ma reżysera i scenarzystę
1194V

Reboot Resident Evil ma reżysera i scenarzystę

Filmowy reboot Resident Evil nabiera rozpędu. Zapowiedziany w 2017 roku, z datą premiery ustaloną na 2019 rok, Resident Evil doczekał się reżysera i scenarzysty.

Resident Evil po kilkunastu latach i sześciu odsłonach aktorskich, wreszcie doczeka się restartu. Wyprodukuje go James Wan, którego fani horroru znają chociażby z Obecności. Długo czekaliśmy na nazwisko reżysera i scenarzysty.

Resident Evil 3 Remake ma znajdować się w produkcji. Capcom szykuje kolejną bombę

Jak donosi serwis Variety, posady zgarnie jedna osoba. Odpowiedzialny za Podwodną pułapkę Johannes Roberts. Napisze on scenariusz i wyreżyseruje restart marki Resident Evil w kinach.

Wcześniejsze plotki donosiły, że tym razem całość będzie bardziej inspirowana Resident Evil 7, bardziej skupiając się na klaustrofobicznych straszeniu zamiast wszechobecnej rozwałce w stylu filmów z Millą Jovovich. Obsady filmu jeszcze nie poznaliśmy.

Capcom poważnie podchodzi do restartu. Poprzednie sześć filmów zarobiło łącznie 1,2 miliarda dolarów na całym świecie. Ostatnia, szósta część (wyjątkowo fatalna) dołożyła od siebie aż 312 milionów dolarów.

Źródło: https://variety.com/2018/film/news/resident-evil-reboot-writer-director-johannes-roberts-1203081290

Tagi: capcom Resident Evil

Nie przegap