Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2018 08:30
Spencer: Xbox Game Pass pojawi się na każdym urządzeniu
1933V

Spencer: Xbox Game Pass pojawi się na każdym urządzeniu

Microsoft bardzo wierzy w Xbox Game Pass. Wszystkie ostatnie ruchy Amerykanów są skupione na „growym Netflixie” i w kolejnych latach będziemy świadkami istotnego rozszerzenia platformy.

Phil Spencer pojawił się na konferencji Barclays Global Technology, Media and Telecommunications Conference, gdzie odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. Wiceprezes wykonawczy do spraw gier w Microsofcie chętnie wypowiedział się o planach związanych z marką Xbox.

Microsoft znajduje się w zaawansowanych rozmowach ze studiem współpracującym z Sony

Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył, że teraz najważniejsze są dla jego korporacji gry. Firma w ostatnich miesiącach przejęła kilka zespołów i Spencer szukał  twórców zdolnych do tworzenia produkcji na kilka platform.

„Myślimy o treści [grach – red.] jako kluczowym aspekcie, ponieważ gracze grają w gry. Społeczność związana z tymi produkcjami pozwala ludziom być połączonym z innymi graczami, ich przyjaciółmi oraz zawartością na wszystkich urządzeniach, dlatego inwestujemy w Xbox Live i Mixer, naszą platformę do strumieniowania, a następnie w chmurę. Chmura to sposób, w jaki możemy dostarczyć społeczności i treści do odtwarzania na dowolnym sprzęcie. Tak, mogę powiedzieć, że wahałbym się szukając nowych zespołów, które mogą tworzyć gry tylko na jedno urządzenie, ponieważ gracze grają w gry na wszystkim. Sądzę, że przegapiłeś pewną okazję, jeśli nie myślisz o produkcjach, które mogą działać wszędzie tam, gdzie pojawiają się gracze.”

Spencer oczywiście odnosi się do Project xCloud, czyli platformy streamingowej – jak wiadomo Microsoft zamierza zaoferować gry AAA na wszystkich sprzętach i nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że nowe studia przejęte przez Amerykanów również będą kreować tytuły na przykładowo smartfony… Choć trzeba podkreślić, że ta sama pozycja będzie również działać na Xboksach i komputerach.

Szef marki Xbox podkreślił, że streaming w chmurze jest opcją na kolejne lata – to właśnie ta usługa pozwoli dostarczyć klientom oczekiwane treści na dowolnej maszynie, niezależnie od mocy obliczeniowej. Microsoft da graczom wybór.

Korporacja z Redmond w ostatnim czasie przejmuje nowe studia, bo wszyscy będą tworzyć gry dla Xbox Game Pass. Microsoft musi posiadać wiele zespołów, które będą często publikować nowe tytuły, a te będą dostępne dla wszystkich subskrybentów. Usługa ma dotrzeć do miliardów użytkowników, a to wszystko jest możliwe dzięki dużej liczbie odpowiednich produkcji.

„[…] Stworzyliśmy Xbox Game Pass i premiera odbyła się na Xboksie One. Usługa pojawi się na PC i w końcu trafi na każde urządzenie.”

Teraz Microsoft inwestuje w studia, ponieważ każda ekipa będzie tworzyć wiele nowych produkcji, które będą dostępne na wszystkich urządzeniach – konsolach (Xbox), komputerach (Windows 10) i urządzeniach mobilnych (aktualnie Android). Na każdym sprzęcie zagramy w pozycje o jakości AAA i siła urządzeń nie będzie miała znaczenia.

Jedno w tym jest pewne – Microsoft zdecydował się rzucić wszystkie swoje siły na branżę gier i jest to bez wątpienia fantastyczna wiadomość dla graczy.

Źródło: https://wccftech.com/spencer-hesitate-studio-only-one-device/

Tagi: Microsoft Phil Spencer Xbox xbox game pass xbox one