SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2018 11:15
Darksiders 3 ze słabym początkiem w Wielkiej Brytanii. FIFA 19 znowu na szczycie
761V

Darksiders 3 ze słabym początkiem w Wielkiej Brytanii. FIFA 19 znowu na szczycie

Najnowsza produkcja Gunfire Games nie podbiła Wielkiej Brytanii. Gra zaliczyła bardzo słaby start, który potwierdza, że wydanie tytułu po wielkich, tegorocznych hitach nie było najlepszym rozwiązaniem.

W ubiegłym tygodniu zadebiutował Darksiders 3. Tytuł nie trafił w gust szerokiego grona odbiorców z Wielkiej Brytanii, ponieważ gra nie wskoczyła nawet do TOP 10. 

Darksiders 3. Nowa łatka na PC znacząco poprawia rozgrywkę

Darksiders 3 zajmuje 32 miejsce w rankingu sprzedaży – produkcja odnotowała 84% mniejszy wynik od Darksiders 2 (2012 rok) i ponad 70% gorszy rezultat od Darksiders (2010 rok). Możemy oczywiście przypuszczać, że wielu graczy zdecydowało się nabyć cyfrowe wydania (nie są liczone w UK), jednak nawet w tej sytuacji trudno tutaj mówić o wielkim hicie.

FIFA 19 ponownie znajduje się na szczycie... Choć gra EA Sports zanotowała i tak 39% gorszy wynik od ubiegłego tygodnia. Red Dead Redemption 2 zgarnęło srebro (-24%), a Call of Duty: Black Ops 4 wpadło na najniższe miejsce na podium (-64%).

Bardzo dobre wynik wciąż osiąga Forza Horizon 4, która pomimo pojawienia się w Xbox Game Pass, wciąż cieszy się świetnym zainteresowaniem – +18% w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma tygodniami Forza Horizon 3 (2016 rok). Kapitalnie radzi sobie Spider-Man, który jest najszybciej sprzedającą się grą w historii PlayStation 4 i tytuł Insomniac Games jest na dobrej drodze, by przeskoczyć Uncharted 4: Kres Złodzieja w zestawieniu najlepiej sprzedającej się pozycji na wyłączność PS4 w UK.

Tak prezentuje się zestawienie sprzedaży z Wielkiej Brytanii:

  1. FIFA 19
  2. Red Dead Redemption 2 
  3. Call of Duty: Black Ops 4
  4. Battlefield V
  5. Forza Horizon 4
  6. Spyro Reignited Trilogy
  7. Pokémon Let's Go Pikachu
  8. Assassin's Creed Odyssey
  9. Mario Kart 8: Deluxe
  10. Fortnite: Deep Freeze Bundle

Tagi: Darksiders III Gunfire Games THQ Nordic