Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 02.12.2018 17:20
Leisuire Suit Larry. Kody źródłowe pierwszych części wystawione na sprzedaż
1253V

Leisuire Suit Larry. Kody źródłowe pierwszych części wystawione na sprzedaż

Leisuire Suit Larry to kultowa seria gier przygodowych. Chociaż lata świetności dawno ma za sobą wciąż powstają kolejne odsłony, choć nie we wszystkie zaangażowany jest Al Lowe. Ojciec serii ma już swoje lata, dlatego nie dziwi fakt, że robi porządku w swoim archiwum.

W powstawaniu najnowszej odsłony przygód niespełnionego podrywacza - Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry nie brał udziału ojciec serii - Al Lowe i wygląda na to, że może powoli myśleć o emeryturze.

Jeżeli jesteście miłośnikami dłubania w programie to zapewne ucieszy Was fakt, że na eBaya zostały wystawione oryginalne kody źródłowe gier Leisure Suit Larry z 1987 r. i Leisure Suit Larry Goes Looking for Love (in Several Wrong Places) z 1988 r.  Ba, na sprzedaż trafiła nawet gra Softporn Adventure, która jest protoplastą przygód Larry'ego 

W przyszłości Al Lowe zamierza wystawić pozostałe części serii, a także inne produkcje jak King's Quest III, Police Quest I oraz gry z uniwersum Disneya - Winnie The Pooh i Black Cauldron.

Jednak dlaczego Al Lowe pozbywa się tych rzeczy? Jak sam mówi:

Mam 72 lata i żadne z moich dzieci nie chce trzymać u siebie tych śmieci.

Jeżeli zastanawia Was jak odpalić te rzeczy na współczesnych sprzętach, tutaj także  Al przychodzi z pomocą, ponieważ w skład oferty wchodzą narzędzia Sierry, które konwertowały zwykły tekst, polecenia ASCII do interpretowanego kodu. W efekcie czego wystarczy, że uruchomicie pliki w Notatniku, ponieważ są to pliki tekstowe.

Wszystkie aukcje znajdziecie w tym miejscu, jednakże deweloper zastrzega że osoba, która nabędzie kody źródłowe nie będzie mieć praw do komercyjnej redystrybucji.

Gdy będziesz mieć moje materiały od dnia powstania Larry'ego 1, nie będziesz właścicielem praw własności intelektualnej gry, kodu, sztuki ani czegokolwiek innego. Ja także nie. Prawa własności intelektualnej były sprzedawane wielokrotnie, aż do chwili, w której stały się własnością niemieckiej firmy produkującej gry.

Obecnym wydawcą gier z serii Leisure Suit Larry jest Assemble Entertainment, który swą siedzibę ma w niemieckim Wiesbaden. 

 

Źródło: https://arstechnica.com/gaming/2018/11/al-lowe-reveals-his-sierra-source-code-collection-then-puts-all-of-it-on-ebay/

Tagi: al lowe ebay kod źródłowy leisure suit larry sprzedaż wideo