Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 01.12.2018 19:20
Project Stream. Jak  Assasin's Creed Odyssey działa na platformie Google?
2484V

Project Stream. Jak Assasin's Creed Odyssey działa na platformie Google?

Strumieniowanie gier to coś, w co coraz więcej firm inwestuje mimo, iż nadal jest to pieśń przyszłości. Jakiś czas temu swoją platformę stworzyło Google, a teraz możemy zobaczyć jak rzeczywiście ona działa.

Od 5 października wybrani gracze ze Stanów Zjednoczonych mogą testować nową platformę do strumieniowania gier od Google - Project Stream. Do niedawna jedynym materiałem, który pokazywał czego można oczekiwać po nowości firmy był ten film.

Portal Digital Foundry miał okazję sprawdzić czy rzeczywiście Project Stream nadaje się do streamowania takich gier jak Assasin's Creed: Odyssey w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę.

Platforma działa z poziomu przeglądarki Google Chrome i to właśnie za jej pośrednictwem odpalany jest test gry. Jak wykazuje test chociaż poziom szczegółowości tekstur wskazuje na ustawienia wysokie/ultra przesyłany obraz nie jest idealny i najlepiej prezentuje się na mniejszych ekranach typu smartfon czy tablet. Pod względem płynności, stream działa w 30 klatkach na sekundę, mimo iż sama gra działa w 60 fpsach. 

 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-project-stream-first-look-assassins-creed-odyssey-analysis

Tagi: Assasin's Creed Odyssey google project stream pc wideo Xbox One