Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2018 22:30
Darksiders 3 chwalone przez wydawcę. THQ Nordic może dać zielone światło na Darksiders 4
926V

Darksiders 3 chwalone przez wydawcę. THQ Nordic może dać zielone światło na Darksiders 4

Na tegorocznych targach gamescom miałem okazję rozmawiać z deweloperami Darksiders 3. Twórcy nie ukrywali, że mają plan na przygotowanie kolejnej produkcji z serii, jednak sporo zależy od wyników Furii. Choć gra zbiera mieszane opinie, to najwidoczniej THQ Nordic nie narzeka na wygenerowane rezultaty.

Darksiders 3 nie powaliło na kolana wszystkich dziennikarzy. Gra zebrała średnią ocen na poziomie 69%, ale najwidoczniej gracze chętnie sięgnęli po produkcję, ponieważ w bardzo pozytywnych słowach o tytule wypowiedział się dyrektor generalny THQ Nordic.

Darksiders III - recenzja gry. To nie tak miało być

Lars Wingefors w rozmowie z dziennikarze Gamesindustry.biz podkreślił, że jest dumny z produkcji, deweloperów oraz swojego zespołu:

„Obietnica, którą złożyliśmy, było dostarczenie gry dla fanów marki, z czego jestem naprawdę dumny. Jestem naprawdę dumny z tego, co mogliśmy Wam pokazać. Sądzę, że Gunfire stworzyło świetną produkcję, a nawet mój zespół wydawniczy z Wiednia ciężko pracował nad marketingiem oraz wszystkimi zakulisowymi sprawami.”

Sporym wyzwaniem dla całego THQ Nordic było Apocalypse Edition, ponieważ w pakiecie pojawiły się cztery figurki, jednak firmie udało się sprostać zadaniu i w rezultacie szef korporacji nie może narzekać.

Wingefors wypowiedział się również w temacie ocen – jego zdaniem zawsze pojawiają się osoby, które nie lubią niektórych gatunków, jednak w tym wypadku projekt był skierowany do oddanych fanów. Warto jednocześnie podkreślić, że Darksiders 3 jest pierwszą częścią wydawaną przez THQ Nordic.

Aktualnie studia należące do THQ Nordic pracują nad 55 tytułami, ale tylko 35 zostało potwierdzonych. Nie możemy oczywiście liczyć na szybką zapowiedź Darksiders 4, ale deweloperzy już kilka miesięcy temu informowali, że mają koncepcję na przygotowanie kolejnej odsłony, a jak widać wydawca jest zadowolony z pierwszych wyników przygody Furii.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-11-28-thq-nordic-ceo-responds-to-mixed-darksiders-iii-review

Tagi: da Darksiders III Gunfire Games THQ Nordic