SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2018 19:06
Microsoft spełnia marzenia deweloperów. Twórcy mają nieograniczony budżet na ekskluzywne gry dla Xbox Scarlett
4281V

Microsoft spełnia marzenia deweloperów. Twórcy mają nieograniczony budżet na ekskluzywne gry dla Xbox Scarlett

Microsoft w ostatnich miesiącach znacząco powiększył swoją rodzinę, a to podobno nie koniec pozytywnych wieści dla graczy wyczekujących na nową generację. Amerykanie mają prosty plan, dzięki któremu kolejni twórcy mają chętnie tworzyć ekskluzywne gry dla Xbox Scarlett.

Obsidian Entertainment i inXile Entertainment to najświeższe zespoły, które zdecydowały się dołączyć do Microsoftu. Korporacja ma jednak dużo większe plany i zamierza je realizować w kolejnych miesiącach.

Red Dead Online startuje jutro! Znamy szczegóły

Zastanawiacie się, dlaczego znane studia decydują się dołączyć do Microsoftu? Sytuację postanowił wyjaśnić Boogie2988 – jeden z najbardziej znanych growych YouTuberów opowiedział o swojej rozmowie z Mike Ybarrą z Microsoftu.

Amerykańska korporacja decyduje się na przejmowanie kolejnych zespołów, by móc dominować na kolejnej generacji i właśnie z tego powodu koszty nie mają znaczenia. Microsoft podobno przychodzi do wybranej firmy i pyta wprost – jaki projekt chcesz zrealizować? Gdy studio odpowiada „wszystko zależy od budżetu”, to pojawia się tutaj szybka odpowiedź:

„Nie sądzę, byś nas zrozumiał, to nie jest nasze pytanie. Nasze pytanie brzmi: jakie gry chcesz robić? Jesteśmy Microsoftem i mamy budżet, chcemy tylko wiedzieć, jaką grę chcesz zrobić, jakie są Twoje najśmielsze marzenia.”

To podobno właśnie z tego powodu do Microsoftu dołączyły duże ekipy, które choć ceniły sobie niezależność, to teraz pod skrzydłami Amerykanów mogą zrealizować wielkie projekty. Nie jest oczywiście specjalnym zaskoczeniem, że nowe formacje pracują już nad tytułami dla Xbox Scarlett.

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: https://segmentnext.com/2018/11/26/newly-acquired-studios-for-xbox-exclusives/amp/?

Tagi: Microsoft phil spencer xbox one xbox scarlett