Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.11.2018 10:59
Farming Simulator trafił na Commodore 64 - oficjalnie! Zwiastun i gameplay
3598V

Farming Simulator trafił na Commodore 64 - oficjalnie! Zwiastun i gameplay

Z każdym rokiem przybywa chętnych na wcielanie się w wirtualnych rolników. Marka Farming Simulator cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie rzeczoną serią jest już tak duże, że konwersja Farming Simulator pojawiła się nawet na... Commodore 64.

Autorzy Farming Simulator przygotowali ogromną gratkę dla fanów starych komputerów i klimatów retro. Edycję kolekcjonerską Farming Simulator 19 na PC wzbogacono o "konwersję" tej pozycji, przeznaczoną na kultowy w Europie komputer Commodore 64. 

10 najlepszych gier z Commodore 64

Coś co wydawało się większości fanów żartem, istnieje w rzeczywistości. Farming Simulator na Commodore 64 zostało faktycznie wydane. Autorzy, wiedząc, że niewielu graczy posiada C64, dołączają do pakietów kolekcjonerskich CD z wypalonym obrazem gry oraz emulator tego wspaniałego hardware'u z lat 80. Fani mogą oczywiście przenieść obraz gry i odpalić na C64 lub skorzystać z C64 Mini.

Co ciekawe - Giants Software planuje w niedalekiej przyszłości wydać Farming Simulator na C64 w samodzielnym wydaniu - specjalnie dla fanów Commodore 64.

Jeśli chodzi o wydanie gry na XOne, PS4 i PC to Giants Software chwaliło się od wielu miesięcy, że Farming Simulator 19 to "najgłębszy i najbardziej rozbudowany symulator farmerski w historii". Jedną z większych atrakcji jest tutaj nowy silnik graficzny, oferujący znacznie lepszą jakość grafiki, niż w Farming Simulator 18. Recenzenci oceniają Farming Simulator 19 dosyć wysoko - szczególnie na PC, gdzie gra może pochwalić się na Metacritic średnią 7.6/10. Trochę gorzej idzie Farming Simulator 19 na PS4. Średnia z 6 recenzji konsolowego wydania to 5.9/10.


Tagi: 8-bit c64 Commodore 64 Farming Simulator Farming Simulator 19 Focus Home Interactive Giants Software retro