Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2018 10:57
Fortnite Winter Royale. Turniej dla wszystkich z pulą nagród 1 mln dolarów
1080V

Fortnite Winter Royale. Turniej dla wszystkich z pulą nagród 1 mln dolarów

Epic Games nie zamierza oszczędzać. Firma potwierdziła „Winter Royale”, czyli wielkie wydarzenie na serwerach Fortnite, w którym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Twórcy przeznaczyli na turniej 1 mln dolarów.

Epic Games już wcześniej potwierdziło, że zamierza inwestować spory budżet w turnieje e-sportowe, a jednocześnie przygotowano wewnętrzną platformę, dzięki której zainteresowani biorą udział w wydarzeniach bez integracji zewnętrznych programów.

Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Teraz firma zapowiedziała „Winter Royale”, czyli duży turniej dla wszystkich posiadaczy Fortnite. Wydarzenie zostanie przygotowany w systemie indywidualnym i organizatorzy zdecydowali się podzielić event na dwa etapy – kwalifikacje oraz finały.

Winter Royale pod względem zmagań nie będzie różnił się od innych zawodów – Epic Games będzie nagradzać graczy za zabójstwa oraz rankingi w poszczególnych meczach, a zawodnicy z najlepszymi wynikami otrzymają szansę rywalizacji w kolejnych pojedynkach.

Epic Games zdecydowało się przeznaczyć na turniej 1 mln dolarów – pula robi wrażenie, ponieważ do rywalizacji może przystąpić w zasadzie każdy gracz. Kwalifikacje odbędą się w dniach 24-25 listopada, a finałowe mecze w Europie zostały zaplanowane na ostatni weekend miesiąca (30 listopad – 1 grudzień).

To oczywiście dopiero przygotowanie do Mistrzostw Świata – w przyszłym roku będziemy świadkami ogromnego wydarzenia na serwerach Fortnite, dzięki któremu zostanie wyłoniony najlepszy gracz.

Źródło: https://www.polygon.com/fortnite/2018/11/20/18104814/fortnite-winter-royale-open-tournament-schedule

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap