SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2018 08:36
League of Legends otrzyma oficjalne komiksy od Marvela
873V

League of Legends otrzyma oficjalne komiksy od Marvela

Marvel Entertainment nawiązało współpracę z Riot Games i obie firmy wspólnymi siłami przygotują serię komiksów rozszerzającą świat „League of Legends”. Na dobry początek poznamy historię Ashy.

League of Legends nadal cieszy się ogromną popularnością, więc twórcy gry starają się zaoferować swoim fanom możliwość lepszego poznania uniwersum. Po serii sieciowych komiksów, nadszedł czas na prace przygotowane we współpracy z Marvelem.

Black Friday w Media Markt. God of War za 119 zł, GTA V za 99 zł, Detroit: Become Human za 119 zł i więcej

„Ashe: Warmother” to pierwszy komiks napisany przez Austina Shafera (Riot Games), a obrazki zostaną przygotowane przez Ninę Vakueva (seria „Heavy Vinyl”). Oba podmioty zdecydowały się na ciekawą formę publikacji – 19 grudnia w Sieci zadebiutuje pierwszy zeszyt i w kolejnych miesiącach gracze przeczytają kolejne fragmenty historii i dopiero w maju 2019 roku odbędzie się premiera fizycznego wydania zbierającego całą opowieść.

„Wielu fanów Marvel Universe i komiksów podziela swoje zainteresowanie oraz pasję do opowiadania historii ze społecznością graczy. League of Legends jest jedną z najbardziej znanych gier wideo, a ich unikalny świat i rozległy zestaw bogatych postaci idealnie nadaje się do komiksów.”

Powyższe słowa wypowiedział C.B. Cebulski, redaktor naczelny Marvela, który nie ukrywa, że League of Legends jest idealnym światem, w którym można tworzyć ciekawe historie, a fani już wcześniej pokazali zainteresowanie obrazkowymi opowieściami.

Poniżej możecie spojrzeć na okładkę pierwszego zeszytu.

Leage of Legends Marvel

Źródło: https://www.newsweek.com/ashe-warmother-graphic-novel-marvel-comics-1221165

Tagi: komiks League of Legends marvel Riot Games