Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.11.2018 11:17
Spyro królem w UK. Fallout 76, Pokémon: Let's Go i Hitman 2 z gorszymi wynikami od poprzedników
767V

Spyro królem w UK. Fallout 76, Pokémon: Let's Go i Hitman 2 z gorszymi wynikami od poprzedników

W ubiegłym tygodniu nie mogliśmy narzekać na brak premier, więc na brytyjskim rynku działo się naprawdę sporo. Kilka dużych tytułów trafiło do najlepszej dziesiątki, jednak nie wszystkie duże produkcje zdołały poradzić sobie z pokonaniem swoich starszych braci.

Najchętniej kupowaną produkcją ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii nie był Fallout 76, Pokemon : Let's Go, czy też Hitman 2. Gracze najchętniej sięgali po Spyro Reignited Trilogy! 75% klientów wybrało edycję na PlayStation 4.

Black Friday w Media Markt. God of War za 119 zł, GTA V za 99 zł, Detroit: Become Human za 119 zł i więcej

Bardzo ciekawą sytuację widzimy w przypadku Pokémon: Let's Go – gry zanotowały 60% gorszą sprzedaż od Pokemon Sun/Moon z 2016 roku, jednak właśnie ze względu na tę premierę wielu graczy zdecydowało się odświeżyć sprzęt Nintendo i w rezultacie inne gry odnotowały lepsze wyniki. Mario Kart 8 Deluxe (+94%), The Legend of Zelda: Breath of the Wild (+52%), Super Mario Odyssey (+30%) oraz Super Mario Party (+25%) zaliczyły naprawdę udany tydzień.

Pokémon: Let's Go posiada dwie wersje, więc z tego powodu produkcja nie zawędrowała na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży, a jednocześnie warto podkreślić, że w Wielkiej Brytanii pojawił się problem z dostępnością tytułu i część zamówień przedpremierowych nie została zrealizowana.

Fallout 76 również nie zdołał pobić swojego poprzednika – gra odnotowała gorszą sprzedaż od Fallout 4 z 2015 roku (-82,4%), ale warto zauważyć, że wysoka cena sprawiła, że to właśnie ten pozycja zanotował największy przychód w brytyjskim handlu detalicznym. Spyro Reignited Trilogy w tym rankingu zajmuje dopiero trzecie miejsce.

Natomiast Hitman 2 nie możemy bezpośrednio porównywać z poprzednikiem (Hitman z 2016 roku był wydany w odcinkach), ale biorąc pod uwagę Hitman Absolution (z 2012 roku), najnowsza pozycja odnotowała spadek zainteresowanie o 90%. Warto jednak pamiętać, że na przestrzeni ostatnich sześciu lat znacząco wzrosło znaczenie cyfrowej dystrybucji, a GfK nie posiada danych z e-sklepów.

Tak prezentują się wyniki z Wielkiej Brytanii:

  1. Spyro Reignited Trilogy (nowość) 
  2. Red Dead Redemption 2 (1 - lokata z poprzedniego tygodnia)
  3. Fallout 76 (nowość)
  4. Pokémon Let's Go Pikachu (nowość)
  5. FIFA 19 (3)
  6. Pokémon Let's Go Eevee (nowość)
  7. Call of Duty: Black Ops 4 (2)
  8. Fortnite: Deep Freeze Bundle (nowość)
  9. Mario Kart 8 Deluxe (6)
  10. Hitman 2 (nowość)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-11-18-pok-mon-and-spyro-top-hyper-competitive-week-at-uk-games-retail

Tagi: Fallout 76 Hitman 2 Pokémon: Let's Go Spyro Reignited Trilogy wielka brytania wyniki sprzedaży

Nie przegap