Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.11.2018 13:24
Final Fantasy XIV: Shadowbringers. Trzecie rozszerzenie MMORPG
1244V

Final Fantasy XIV: Shadowbringers. Trzecie rozszerzenie MMORPG

Długo wyczekiwany, trzeci dodatek do Final Fantasy XIV został pokazany wczoraj podczas Fan Festu. Shadowbringers, bo taki nosi tytuł, do sprzedaży trafi w połowie 2019 roku. Znamy pierwsze detale, a także mamy materiały wideo.

Final Fantasy XIV: Shadowbringers będzie kontynuował wątki fabularne rozpoczęte w rozszerzeniu Stormblood i kolejnych aktualizacjach gry (aktualnie do 4.4, wkrótce 4.5). Imperium otrzymało potężny cios po naszych działaniach. Jednak za kulisami koło przeznaczenia toczy się w najlepsze, a kult Ascian harcuje w najlepsze.

Final Fantasy XIV. Nowy trailer pokazuje masę nowości w aktualizacji 4.4

Pierwszy teaser Final Fantasy XIV: Shadowbringers przedstawił nam Wojownika Światła jako Wojownika Ciemności. Ten zwrot fabularny będzie podstawą rozszerzenia w którym - prawdopodobnie - po przewadze Światła po naszych działaniach, będziemy musieli utrzymać balans przechodząc na stronę w teorii złą.

Co wiemy o samym rozszerzeniu? Wprowadzi nową rasę (wreszcie!) - Viera oraz kilka nowych klas postaci. Plotki mówią m.in. o Gunblade. Potwierdziły się za to pogłoski o Blue Mage'u, który trafi jednak do gry już w aktualizacji 4.5 i będzie funkcjonował jako klasa specjalna, nie związana z innymi i operująca na swoich zasadach. Maksymalny poziom na początku określony został na 50, ataków nauczymy się obrywając nimi od przeciwników.

Co w samym dodatku? Przebudowa systemu walki - połączenie zasobu TP i MP w jedno, kolejna konsolidacja umiejętności. Zwiększenie maksymalnego poziomu do 80, nowe lokacje (The Rak’Tika Greatwood i Amh Araeng), dungeony i rajdy. Mnóstwo nowego ekwipunku dla klas skupiających się na walce i osobno, na klasach zajmujących się tworzeniem i zbieractwem. Ponadto nowa rasa plemienna (Nu Mou) oraz nowe Primale.

W FF XIV znajdzie się także system Trust, który pojawił się w Final Fantasy XI, a tutaj zostanie odpowiednio przebudowany. Dzięki temu, MMORPG nabierze cech singlowych, gdyż wszelaką zawartość będziemy mogli wykonywać ze znanymi nam NPC-ami. Zaskakująca była także zapowiedź New Game+, które pozwoli nam zaliczać starszą zawartość z aktualnym poziomem i ekwipunkiem, skalując odpowiednio poziom trudności.

W grze znajdzie się także system World Visit, pozwalający na odwiedzanie innych światów w obrębie jednego Data Center. Będziemy dzięki temu mogli gościnnie grać ze znajomymi z innych serwerów, bez odpłatnych przenosin.

Square zakończy także wsparcie 32-bitowych wersji Windowsa, a dodatkowo zainwestuje w nowy Data Center w USA i Europie, podnosząc wydajność i liczbę serwerów gry.

Tagi: Final Fantasy XIV: Shadowbringers pc playstation 4 Square Enix wideo

Nie przegap