Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2018 19:50
Xbox One z nową wersją w 2019 roku? Microsoft chce zrezygnować z odtwarzacza i zaproponować nową usługę
4883V

Xbox One z nową wersją w 2019 roku? Microsoft chce zrezygnować z odtwarzacza i zaproponować nową usługę

Microsoft oficjalnie pracuje nad następcą Xboksa One, ale według najnowszych plotek, firma chce jeszcze w przyszłym roku zaoferować kolejną wersję udanej konsoli. Amerykanie zrezygnują z odtwarzacza płyt, by zapewnić niższą cenę konsoli.

Amerykanie mają pracować nawet nad dwoma konsolami nowej generacji, które będą przedstawicielami rodziny Xbox Scarlett, ale to podobno nie wszystkie urządzenia rozwijane przez inżynierów z Redmond. Specjaliści pracują nad nowym Xboksem One.

Black Friday na Xbox One. Ponad 400 gier w promocji na Xbox Live

Nowa wersja Xboksa One ma trafić do sprzedaży w 2019 roku. Microsoft podobno pracuje nad sprzętem, który nie będzie zawierał odtwarzacza płyt – ten prosty zabieg pozwoli znacząco obniżyć cenę konsoli. Zespół Phila Spencera właśnie za pomocą odchudzonego sprzętu będzie chciał trafić w gust kolejnych graczy.

A co z płytami? Musicie pamiętać, że Microsoft nie zamierza zrezygnować ze standardowych konsol oraz nośników. Według plotek będzie to wyłącznie opcja, więc jednocześnie na rynku pojawi się nowy program „disc-to-digital”, który pozwoli zamienić fizyczne wydanie gry w cyfrowy odpowiednik. Aktualnie nie otrzymaliśmy szczegółów, ale najwidoczniej MS wpadł na pomysł, który pozwoli klientom pobrać gry z Sieci nawet w momencie kupienia produktu w pudełku.

Czy to ma sens? Jak najbardziej. Wielu graczy może zdecydować się na tę propozycję i dorzucić do zestawu abonament Xbox Game Pass – ten duet pozwoli klientom cieszyć się z wielu mocnych gier przez cały 2019 i pewnie nawet 2020 rok.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/192184/microsofts-building-a-disc-less-xbox-one-for-release-in-2019

Tagi: Microsoft plotka Xbox One xbox one s