Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2018 16:56
Szef marki Xbox: streaming to tylko jedna z opcji. W kolejnych latach na konsolach nic się nie zmieni
1181V

Szef marki Xbox: streaming to tylko jedna z opcji. W kolejnych latach na konsolach nic się nie zmieni

Microsoft pracuje nad Project xCloud, a według plotek powstają nawet dwie konsole, które skorzystają z mocy chmury, ale według najnowszych informacji sympatycy standardowej rozgrywki mogą spać spokojnie. Dla szefa marki Xbox streaming to wyłącznie jedna z opcji.

W ostatnich tygodniach kilkukrotnie informowaliśmy naszą społeczność o kolejnych firmach, które kierują się w stronę streamingu, jednak najwidoczniej nie musimy się obawiać o rezygnację ze standardowej rozgrywki.

Project xCloud zaoferuje jakość znaną z Xbox One, ale Microsoft nie zamierza zastąpić konsol

Szef marki Xbox udzielił bardzo ciekawego wywiadu redakcji LevelUp, w którym poruszył temat streamingu. Spencer jest przekonany, że streaming nie zajmie miejsca znanej nam rozgrywce, ponieważ w kolejnych latach będzie to wyłącznie opcja:

„Nie. Istnieją pewne scenariusze, w których streaming gier jest najlepszą opcją. Na konsoli najlepszym wyborem jest dla Ciebie pobranie produkcji. Jeśli jesteś na komputerze, który może pobrać grę i następnie pozwolić Ci grać, to właśnie tak zrób. Nie wszystkie urządzenia mogą zaoferować rozgrywkę w najlepsze tytuły w odpowiedniej jakości, które możecie tutaj zobaczyć [wywiad był przeprowadzany na Xbox X018 – red.], więc streaming jest w tej sytuacji opcją. Istnieją pewne scenariusze dla natychmiastowej rozgrywki i trialsów, gdzie streamowanie na urządzenie może być interesujące, ale sądzę, że przez następne lata najlepszym sposobem na rozgrywkę na konsoli będzie pobranie gry.”

Spencer podkreślił, że identyczną sytuację widzimy w przypadku komputerów osobistych, gdzie najlepszym rozwiązaniem nadal jest ściągnięcie plików na dysk. Streaming jest oczywiście przyszłością, dzięki której z produkcjami zapozna się „masowy rynek”, ale nie powinniśmy się obawiać o wielkie zmiany na przestrzeni następnych lat.

„Myślę, że chodzi o to, by dać Tobie jako graczowi wybór, a nie zastąpienie tego, z czego dzisiaj korzystasz.”

To właśnie w tym miejscu odnajduje się Xbox Game Pass, który pozwala budować cyfrową bibliotekę produkcji, ale Microsoft nie rezygnuje z wydawania gier w pudełkach. Spencer podkreślił, że usługa Amerykanów jest świetna, ponieważ pozwala graczom zapoznać się z nowymi gatunkami lub nawet tytułami – teraz każdy może wypróbować daną przygodę.

„Nie, sądzę, że chodzi o wybór dla graczy. Obserwujemy niesamowity wzrost Xbox Game Pass, mamy dziś miliony abonentów, ale również każdą grę, która jest w usłudze, można normalnie kupić.”

Źródło: https://wccftech.com/phil-spencer-says-streaming-is-further-out-for-mass-market-game-pass-has-millions-of-subscribers/

Tagi: Microsoft Phil Spencer Project xCloud streaming