Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2018 22:12
Stan Lee zmarł w wieku 95 lat
14119V

Stan Lee zmarł w wieku 95 lat

Jeden z najwybitniejszych twórców komiksów i współtwórca Spider-Mana zmarł. 95 letni twórca pozostanie na zawsze w sercach wszystkich fanów Marvela.

Stan Lee urodził się 28 grudnia 1922 roku w Nowym Jorku. Przez swoją wyjątkową karierę przygotował wiele świetnych komiksów, ale był również scenarzystą i producentem filmowym. Wieloletni prezes i członek zarządu wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. W 2008 roku został odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

Loki z własnym serialem w Marvel Cinematic Universe

Mężczyzna w ostatnim roku cierpiał na kilka chorób – miał zapalenie płuc oraz spore problemy ze wzrokiem – a jak wiadomo każdy taki problem w wieku 95 lat to spore wycieńczenie dla organizmu. Według właśnie opublikowanych informacji, z samego rana Stan Lee źle się poczuł, pogotowie zabrało go z jego domu w Hollywood Hills do pobliskiego Cedars-Sinai Medical Center, gdzie niestety twórca zmarł. 

Pierwszymi bohaterami stworzonymi przez Stana Lee była Fantastyczna Czwórka. Gdy komiks został dobrze przyjęty przez czytelników, zdecydował się wykreować kolejnych bohaterów, z którymi czytelnicy mogliby się identyfikować. Tak powstali: Hulk, Iron Man, Thor, X-Men (wraz z Jackiem Kirbym), Daredevil (wraz z Billem Everettem), Doctor Strange (razem ze Steve'em Ditko) oraz oczywiście Spider-Man.

Córka mężczyzny wydała krótkie oświadczanie:

„Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym, najbardziej przyzwoitym człowiekiem.”

Stan Lee wystąpił również we wszystkich aktualnie wydanych filmach z Marvel Cinametic Universe – widzowie zawsze wypatrywali legendarnego twórcę w krótkich scenkach.

Dziękujemy za wszystko.... :( 

Źródło: https://consequenceofsound.net/2018/11/stan-lee-comic-legend-dead/

Tagi: Marvel Marvel Cinematic Universe Stan Lee