Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2018 19:36
Sony walczy z Lag Switchem. Firma patentuje system do wykrywania oszustów
2021V

Sony walczy z Lag Switchem. Firma patentuje system do wykrywania oszustów

Największe korporacje nie mogą sobie pozwolić na oszustów niszczących przyjemność z gry na serwerach. Firmy pracują nad najróżniejszymi mechanikami, które mają wyeliminować problem cheaterów i Sony przygotowuje "Detecting Lag Switch Cheating".

Lag Switch to jeden z największych problemów sieciowych produkcji. Gracze-oszuści wykorzystują specjalne urządzenia, dzięki którym stają się niezniszczalni i mogą osiągać wyjątkowe wyniki.

DualShock 5 dla PlayStation 5 z ekranem dotykowym? Firma patentuje nowy kontroler

Twórcy gier oraz producenci konsol doskonale znają ten problem. Sony zdecydowało się z nim otwarcie walczyć i firma zarejestrowała w Urzędzie Patentów Stanów Zjednoczonych patent zatytułowany „Wykrywanie Oszukiwania Lag Switch w grach”.

Sony może bez najmniejszego problemu wykryć śmiałka korzystającego z Lag Switcha – system nie tylko bada otrzymywane pakiety, określa kiedy ich brakuje (włączony Lag Switch) i ocenia sytuację. Inżynierowie zadbali o mechanizm, który określi, czy w tej sytuacji jesteśmy świadkami problemów z połączeniem, czy też po prostu na serwerze znajduje się oszust.

PlayStation lag switch

W następstwie korporacja będzie mogła wysłać informacje do gry-serwera i zablokować cheatera, który niszczy przyjemną rozgrywkę innym graczom na serwerze. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych banach, jednak warto pamiętać, że przykładowo Ubisoft chętnie rozdaje dożywotnie zakazy wstępu na serwery Rainbow Six Siege – Francuzi otwarcie walczą z oszustami i nie zamierzają ich tolerować w swoim tytule.

Na konkretne informacje od Sony musimy jeszcze zaczekać, jednak dobrze, że Japończycy chcą wyeliminować tę zarazę ze swoich serwerów. Jak działa lag switch? Zobaczcie poniższy film.

Źródło: https://mp1st.com/news/ps4-lag-switch-anit-cheat-patented-by-sony

Tagi: lag switch patent playstation 4 sony

Nie przegap