Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2018 13:30
DualShock 5 dla PlayStation 5 z ekranem dotykowym? Firma patentuje nowy kontroler
9638V

DualShock 5 dla PlayStation 5 z ekranem dotykowym? Firma patentuje nowy kontroler

Inżynierowie rozwijający nową maszynę dla Sony na pewno nie mogą narzekać na nudę. Firma zarejestrowała nowe urządzenie, które powinno trafić do wszystkich pudełek z napisem „PlayStation 5”. Korporacja chce ponownie ulepszyć formułę i zapewnić jeszcze lepsze wrażenia podczas grania.

Sony systematycznie ulepsza i rozwija kolejne wersje DualShocka. Firma dostosowuje sprzęt do oczekiwań graczy i zapewnia dodatkowe funkcje, jednak pod względem wyglądu kontroler nie przeszedł diametralnych zmian względem pierwszego modelu.

The Game Awards. Tegoroczna edycja przyniesie najwięcej zapowiedzi nowych gier w historii gali

Właśnie z tego powodu możemy sądzić, że konstrukcja DualShock 5 sprzedawanego razem z PlayStation 5 będzie wyłącznie ewolucją sprzętu. Takie wnioski pojawiają się również po spojrzeniu na patent nowego kontrolera.

Sony Interactive Entertainment America 16 października zarejestrowało w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych nowy patent zatytułowany „GAMING CONTROLLER”, który oferuje standardowy układ, czyli krzyżak wylądował z lewej strony, d-pad z prawej, a dwa analogi zostały umiejscowione poniżej.

Co się zmieniło? Inżynierowie zdecydowali się umieścić ekran dotykowy, pomiędzy przyciskami kierunkowymi d-pada pojawia się dodatkowy klawisz (może służyć za share?), a zniknęło Share/Options z głównego panelu.

Wykorzystano również miejsce pod analogami – to właśnie w tym miejscu pojawia się ekran dotykowy, który będzie działał jak gładzik. Co ciekawe, patent zdradza również, że kontroler ma posiadać wbudowany sensor analizy sensorycznej.

Na konkretne szczegóły musimy oczywiście zaczekać, jednak możecie mieć pewność, że przedstawiciele Sony nie tracą czasu, a pewnie już ktoś tam sprawdza nowy kontroler Sony i męczy paluchy testując sprzęt.

Źródło: https://www.reddit.com/r/PS4/comments/9vzbv9/sony_interactive_entertainment_patents_a_gaming/

Tagi: dualshock 4 dualshock 5 kontroler patent playstation 4 playstation 5 Sony

Nie przegap