SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2018 17:35
Nacon Daija Arcade Stick oficjalnie. Wszystkie szczegóły sprzętu do PS4 i PS3
986V

Nacon Daija Arcade Stick oficjalnie. Wszystkie szczegóły sprzętu do PS4 i PS3

Nacon właśnie przedstawił wszystkie szczegóły dotyczące swojego nowego produktu. Gracze mogą szykować rączki na Nacon Daija Arcade Stick, o którym pierwsze informacje pojawiły się już na tegorocznym gamescomie. Propozycja jest skierowana głównie do fanów bijatyk.

Na aktualnej generacji nie możemy narzekać na brak mocnych przedstawicieli gatunku bijatyk. Systematycznie pojawiają się świetne tytuły, które zachęcają graczy do sięgnięcia po arcade sticki. Nacon właśnie rzucił rękawice konkurencji. 

PlayStation 4 z Mini Gamepadem. Sony prezentuje kontrolery

Nacon Daija Arcade Stick to urządzenie przygotowane z myślą o posiadaczach PlayStation 4 i PlayStation 3. Sprzęt posiada fantastyczne podzespoły SANWA, a zainteresowani podczas rozgrywki skorzystają z dwóch „grzybków” (Battop i Baltop).

Firma czerpie garściami z rad profesjonalnych graczy i w rezultacie Nacon Daija Arcade Stick jest w pełni modyfikowalny – sprzęt można otworzyć i zająć się odpowiednim dostosowaniem, a jednocześnie bez problemu zamienimy główną grafikę i wrzucimy na panel przykładowo ulubionego bohatera z Tekken 7.

Jest to oficjalny kontroler do PlayStation 4, więc producent musiał zadbać o dotykowy panel – na prawym boku znalazły się jeszcze przyciski PlayStation, Home, L3, L4, a nawet opcja przełączenia funkcjonalności drążka (lewy analog, prawy analog lub d-pad). Inżynierowie nie zapomnieli także o wejściu słuchawkowym.

Nacon Daija Arcade Stick powstał we współpracy z Marie-Laure ‘Kayane’ Norindr, czyli jedną z najbardziej znanych zawodniczek, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w dwóch kategoriach: „Pierwsza Super Mistrzyni Świata Street Fighter IV” i „Najwięcej miejsc na podium Fighting-Game Tournament” (w latach 2001-2011). Namco uhonorowało kobietę tworząc w Soulcalibur: Broken Destiny sztuczną inteligencję do Xianghua, która korzysta z ruchów Marie-Laure, a w 2012 roku Forbes nazwał ją "najbardziej konsekwentnie odnoszącą sukcesy kobietą w bijatykach w XXI wieku”. Zdaniem magazynu Le Poin to „królowa bijatyk”.

Sprzęt trafi do sprzedaży w listopadzie, a zainteresowani muszą przygotować około 650-700 zł – urządzenie będzie dostępne w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: arcade stick nacon nacon daija arcade stick