SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2018 08:00
Samsung pokazał składany smartfon. Firma opracowuje nową wersję interfejsu
2865V

Samsung pokazał składany smartfon. Firma opracowuje nową wersję interfejsu

Informatorzy nie zawiedli. Samsung podczas konferencji zaprezentował światu swój pierwszy składany smartfon, który po rozłożeniu będzie przypominał mały tablet. Poznajcie  wszystkie najważniejsze informacje z Samsung Developer Conference 2018.

Samsung Developer Conference 2018 nie przyniósł wielkiej prezentacji „nowej generacji” smartfonów od uznanego producenta, jednak Justin Denison, General Manager Samsung Electronics America, na show wyciągnął z kieszeni tajemnicze urządzenie, które po otwarciu zamieniło się w mały tablet.

Wymień PlayStation 3 lub Xbox 360 na zniżkę na Xbox One X. Microsoft zachęca do „nowej generacji”

"To nasza wizja nowej generacji smartfonów" – powiedział przedstawiciel korporacji, który podkreślił, że nowa propozycja oferuje wyświetlacz Infinity Flex i można go składać, rozkładać, a nawet zwijać oraz zginać.

Trzeba mieć przy tym świadomość, że nowa generacja dopiero nadejdzie. Samsung teraz chętnie podzieli się prototypem z kolejnymi deweloperami, którzy otrzymają szansę doświadczyć propozycji, a w tym czasie inżynierowie dopracują bryłę – finalna prezentacja powinna odbyć się dopiero w przyszłym roku. Zdaniem Denisona już za kilka miesięcy rozpocznie się masowa produkcja składanego smartfona.

Na Samsung Developer Conference 2018 producent pokazał również interfejs One UI, który będzie dostępny w wielu nowych smartfonach koreańskiej korporacji. W listopadzie rozpoczną się testy w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej oraz Niemczech, a w styczniu One UI wskoczy na Samsunga Galaxy Note 9.

Propozycja Samsunga jest odpowiedzią na coraz większe ekrany smartfonów – One UI dostosuje wszystkie aplikacje, by każdy użytkownik mógł bez problemu obsłużyć urządzenie za pomocą kciuków. Firma sprawdza, w jaki sposób korzystamy z telefonów i zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w nowym interfejsie – propozycja pozwoli na cieszenie się nawet największymi wyświetlaczami za pomocą jednej ręki.

Firma nie zapomina również o Bixby – asystent został określony jako „skalowana platforma sztucznej inteligencji” . Co to tak naprawdę oznacza? Samsung udostępni deweloperom narzędzia, dzięki którym każda firma będzie mogła bez problemu skorzystać z SI w swoich aplikacjach.  Zainteresowani otrzymają w zasadzie wszystkie elementy, z których korzystano podczas rozwoju Bixby. Projekt korporacji otrzyma również wsparcie kolejnych języków, ale wciąż na liście nie znajduje się Polska.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/samsung-pokazal-skladany-smartfon-z-wyswietlaczem-infinity-flex/en1pkh9

Tagi: samsung smartfon tablet