Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2018 08:38
Samsung wkrótce pokaże elastyczny smartfon
1112V

Samsung wkrótce pokaże elastyczny smartfon

Koreański producent od kilku lat pracuje nad koncepcją wyginanego smartfona, która zostanie przedstawiona szerokiej publiczności jeszcze w tym tygodniu. Na dobry początek widzimy wykręcone logo.

Producenci w ostatnich miesiącach skupiają się na walce za pomocą kolejnych aparatów, czy też dopracowanych procesorów, ale od dawna nie widzieliśmy na rynku konkretnej rewolucji. Taka ma nadejść wraz z wyginanymi ekranami.

Pierwszy elastyczny smartfon już w grudniu w sprzedaży!

W ubiegłym tygodniu Piotrek miał okazję pokazać propozycję wyginanego smartfona firmy Royole, jednak najwyższy czas na większą rybę. Samsung od lat pracuje nad urządzeniem, które zostanie przedstawione szerokiej publiczności w przeciągu dwóch najbliższych dni.

DJ Koh, dyrektor generalny Samsung Electronics, we wrześniu wspomniał, że firma wciąż pracuje nad wyginanym smartfonem i jego prezentacja odbędzie się do końca roku. Samsung Developer Conference rozpoczyna się jutro i to idealny moment na pokazanie nowinki technicznej.

Skąd ta pewność? Samsung odpicował swoje logo (zdjęcie powyżej), które w sumie jest jednoznaczne... Ewentualnie korporacja może pokazać wyginające się lodówki lub pralki, ale chyba na taką technologię nie jesteśmy jeszcze gotowi.

Należy na pewno zwrócić uwagę na jeden fakt – aktualnie nie wyciekło jakiekolwiek zdjęcie, czy też informacje dotyczące urządzenia. Samsung może w tej sytuacji pokazać sprzęt, jednak trudno liczyć na rychłą premierę. W Sieci pojawiają się opinie, według których Koreańczycy przedstawią światu prototyp.

Już w 2014 roku Samsung pokazał koncepcję tabletu, który po wygięciu zamieniał się w smartfon... Ma to Waszym zdaniem sens?

Źródło: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/11/5/18064292/samsung-developer-conference-folding-phone-reveal-date

Tagi: samsung smartfon teaser zapowiedź