Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 02.11.2018 10:43
Pierwszy elastyczny smartfon już w grudniu w sprzedaży!
2776V

Pierwszy elastyczny smartfon już w grudniu w sprzedaży!

Nie Samsung, nie Huawei, ani nie LG - to mało znana w powszechnej świadomości konsumentów firma Royole jako pierwsza wypuści na rynek zginający się smartfon.

Samsung prawdopodobnie pokaże swoje elastyczne urządzenie w przyszłym tygodniu, w trakcie dorocznej konferencji. Zanim jednak gigant technologiczny to zrobi, firma Royole już dawno będzie zbierała zamówienia przedpremierowe na swój rewolucyjny gadżet.

Xiaomi Mi 8 Lite w Polsce. Znamy ceny i specyfikację

Amerykańska firma zaznaczyła już swoją obecność w trakcie targów IFA, gdzie prezentowała elastyczne wyświetlacze przymocowane do różnych ciekawych miejsc na potrzeby prezentacji. Teraz jednak uderza na rynek z prawdziwymi konkretami, prezentując zginający się smartfon FlexPai. 

Sprzęt posiada chipset Snapdragon 8.generacji, 8 GB RAM i będzie sprzedawany w dwóch wersjach - 128 GB oraz 256 GB. Systemem operacyjnym FlexPai będzie Android 9.0 z nakładką WaterOS. Dodatkowo smartfon będzie miał 20 Mpix teleobiektyw oraz obiektyw szerkokokątny 16 Mpix. Ekran w trybie tabletu (czyli przy pełnym rozłożeniu) ma przekątną 7.8" i może się nagiąć do 180 stopni. W trybie "zgiętym" może wyświetlać 3 niezależne obrazy - główny, dodatkowy oraz na krawędziach. Poniżej możecie zobaczyć, jak na żywo działa zginanie ekranu:

FlexPai na rynek trafi w grudniu, ale producent już wystartował z przedsprzedażą. Oferuje wprawdzie zaporowe ceny (1388 euro za wersję 128 GB i 1539 euro za 256 GB), ale nie można zapominać, że to zupełnie nowa technologia. Jak to mówią - pierwsze koty za płoty!

Źródło: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/10/31/18048252/rouyu-flexipai-foldable-smartphone-folding-screen-china

Tagi: Royole smartfony technologie

Nie przegap