Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2018 18:46
Cyberpunk 2077 opowiada o próbie ratowania siebie. Twórcy skupiają się na bohaterze
1437V

Cyberpunk 2077 opowiada o próbie ratowania siebie. Twórcy skupiają się na bohaterze

CD Projekt RED nie zamierza przedstawić historii, w której zadaniem gracza będzie wybawienie świata. Cyberpunk 2077 skupia się na osobistej opowieści głównego bohatera.

CD Projekt RED wciąż nie potwierdza ostatnich plotek dotyczących daty premiery Cyberpunk 2077. Według przecieków gra ma trafić na rynek w 2019 roku, więc jeśli faktycznie deweloperzy zamierzają opublikować tytuł w przeciągu następnych miesięcy, to konkretną prezentację powinniśmy zobaczyć na E3 2019.

Cyberpunk 2077 zadowoli fanów Robocopa i Blade Runnera

Przedstawiciele studia chętnie wypowiadają się na temat produkcji i tym razem Stanisław Świecicki udzielił wywiadu redakcji GamesMaster. Scenarzysta wspomniał o nastawieniu przygody na głównego bohatera:

„Całą naszą narracyjną siłę wkładamy w to, by pozwolić graczom doświadczyć ich historii, tej w której ich decyzje będą kształtować to, kim naprawdę jest ich postać. Nie ulega jednak wątpliwości, że dystopijna przyszłość, którą Wam przedstawimy jest mrocznym i brutalnym miejscem. Najważniejsze jest to, by panować nad tym kim jesteś i pozostać sobą. Nigdy nie próbujesz ratować świata, zawsze chodzi o uratowanie siebie.”

Jest to naprawdę dobra wiadomość, bo Cyberpunk 2077 nie będzie kolejną opowieścią, w której na naszych barkach spocznie przyszłość jutra. Twórcy stawiają na osobistą przygodę i jest to kolejna wypowiedź, w której przedstawiciel studia podkreśla istotę decyzji i tworzenia bohatera.

Już wcześniej CD Projekt RED zaznaczył, że zmiana kamery zapadła właśnie po to, by gracze mogli lepiej odebrać otaczający bohatera świat – studio w ten sposób zadbało odpowiednią perspektywę.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077s-story-is-about-trying-to-save-yourself-not-the-world-says-writer

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap