Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2018 22:00
Phoenix Point na zwiastunie. Taktyczna przyjemność z wielkimi robalami
603V

Phoenix Point na zwiastunie. Taktyczna przyjemność z wielkimi robalami

Julian Gollop zaprasza kolejnych graczy do Phoenix Point. Brytyjczyk opublikował pierwszy zwiastun, który ma zachęcić do taktycznej produkcji od autora serii X-COM. Materiał przedstawia przeciwników.

Phoenix Point pod wieloma względami przypomina serię X-COM. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ za tytuł odpowiada Julian Gollop, który miał okazję rozwijać pierwsze odsłony tej uznanej serii. Teraz deweloper zebrał gotówkę na nową markę i zaprasza graczy na kolejne spotkanie z obcymi.

Mutant Year Zero: Road to Eden na rozbudowanej rozgrywce. Twórcy pokazują mechaniki

Akcja Phoenix Point rozgrywa się w 2046 roku, jednak ważne wydarzenie dla opowieści odbyło się wiele lat wcześniej. Grupa badaczy Antarktyki natrafiła na starożytny wirus i tajemnicze znalezisko wymknęło się spod kontroli. To właśnie przez nierozważnych naukowców na naszej planecie pojawiły się przerażające stwory, które niemal zdziesiątkowały ludzkość.

Naszym zadaniem jest oczywiście powstrzymanie potworów, jednak nie jest to łatwe zadanie, ponieważ gracze mają dostęp do ograniczonej liczby żołnierzy, a w dodatku na Ziemi pojawili się już różnorodni mutanci.

Gameplay w Phoenix Point przypomina serię XCOM – taktyczna walka, zarządzanie bazą, szkolenie żołnierzy, tworzenie wynalazków, ale autorzy obiecują rozbudowany aspekt polityczno-ekonomiczny, przez który gra ma zaoferować wiele ciekawych scen.

Tagi: Phoenix Point Snapshot Games trailer zwiastun