Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2018 18:50
FIFA 19 bez srebrnych medalistów Mistrzostw Świata. EA nie potrafi dogadać się ze związkiem
3489V

FIFA 19 bez srebrnych medalistów Mistrzostw Świata. EA nie potrafi dogadać się ze związkiem

EA Sports systematycznie chwali się licznymi licencjami na najlepszych zawodników z najważniejszych lig, jednak piętą achillesową studia są reprezentacje. Jednym z największych nieobecnych najnowszej odsłony jest Chorwacja.

Piłkarze z Chorwacji pokazali kapitalną piłkę nożną na ostatnich Mistrzostwach Świata. Zawodnicy pokonali w drabince Danię, Rosję, Anglię i dopiero przegrali w wielkim finale z Francją. Mimo to nie możemy wcielić się w reprezentację w FIFA 19.

FIFA 19. Łatka naprawia przesadzone przewrotki

W produkcji nie zabrakło największych gwiazd reprezentacji Chorwacji, ponieważ piłkarze znajdują się w takich klubach jak Real Madryt, Barcelona oraz Juventus, jednak Chorwacki Związek Piłki Nożnej od wielu lat nie potrafi dogadać się z Electronic Arts.

„Chorwacja nie znalazła się w FIFA 19, ponieważ Chorwacki Związek Piłki Nożnej i Electronic Arts nie mogły dojść do porozumienia, które zadowoliłyby obie strony.”

Powyższą wypowiedź przedstawił Tomislav Pacak, rzecznik związku, jednak warto zwrócić uwagę, że Chorwacja nie jest dostępna w kolejnym tytule EA Sports. Przewodniczący CHZPN podkreśla, że jego kraj jest wciąż otwarty na rozmowy, ponieważ wszyscy dostrzegają niezadowolenie graczy, jednak nie będzie raczej dla nikogo wielkim zaskoczeniem, co jest powodem problemów na linii EA-Chorwacja.

W 2012 roku Electronic Arts zaoferowało Chorwackiemu Związkowi Piłki Nożnej dokładnie 100 000 euro, jednak Davor Šuker – była supergwiazda reprezentacji i prezes od 2012 roku – w tamtym czasie dosłownie wyśmiał ofertę. Możemy sądzić, że ostatni sukces zwiększył oczekiwania Chorwatów, więc bardzo możliwe, że w kolejnych odsłonach Fify ponownie nie zobaczymy tego zespołu.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-11-01-why-world-cup-runners-up-croatia-arent-in-fifa-19

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19 licencja

Nie przegap