Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.10.2018 08:28
Xbox One jest rozchwytywany przez graczy. 94% wzrost zainteresowania i pozytywne informacje z Microsoftu
4400V

Xbox One jest rozchwytywany przez graczy. 94% wzrost zainteresowania i pozytywne informacje z Microsoftu

Microsoft nigdy nie zrezygnuje z gier oraz działu Xboksa. Produkcje oraz sprzęt z tego segmentu odnotowują coraz lepsze wyniki i nasza branża staje się dla amerykańskiej korporacji najważniejszym elementem układanki. To kapitalna wiadomość dla graczy.

Amerykanie opublikowali raport dotyczący swoich ostatnich wyników. Firma odnotowała w dziale gier wzrost przychodów o 44% względem poprzedniego roku (2,73 mld dolarów), a nie możemy zapomnieć, że był to stosunkowo spokojny okres dla Microsoftu.

Shadow of the Tomb Raider może wkrótce trafić do Xbox Game Pass

Nie wszyscy rozumieją ruchy Microsoftu, jednak najwidoczniej ekipa Phila Spencera idealnie rozpracowuje rynek. W pierwszym kwartale roku finansowego firma nie mogła mówić o 10 kapitalnych, ekskluzywnych produkcjach, jednak nawet w takiej sytuacji Xbox generuje ogromne zyski.

Przychody z gier oraz usług Xboksa wzrosły o 36% w porównaniu tego samego okresu ubiegłego roku, a jednocześnie na Xbox Live zalogowało się 57 mln graczy – jest to również pozytywny wynik względem ostatniego spadku do 53 mln zainteresowanych.

Wyjątkowo dobrze prezentują się wyniki konsol – sprzęt poprawił swój wynik o 94% (analogiczny okres poprzedniego roku) i zdaniem Microsoftu tak dobry wynik udało się osiągnąć dzięki Xboksowi One X oraz sprzedaży najróżniejszych zestawów.

Ten kapitalny rezultat pozwolił wygenerować 10,75 mld dolarów w segmencie "More Personal Computing", który obejmuje również sprzedaż Windowsów, produktów komercyjnych oraz usług w chmurze. Segment zaliczył 15% progres.

W pierwszym kwartale roku podatkowego Microsoft odnotował 29,1 mld dolarów (+19%), a możemy przypuszczać, że kolejny będzie jeszcze lepszy, ponieważ Amerykanie podsumują premierę Forza Horizon 4, Xbox Adaptive Controller oraz usługi Xbox All Access.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-10-24-microsoft-gaming-revenue-up-44-percent-despite-quiet-q1-2019

Tagi: microsoft podsumowanie sprzedaż tweet wyniki

Nie przegap