SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2018 08:09
Spider-Man z historycznym wynikiem. Gra pobiła rekordy w Stanach Zjednoczonych
1084V

Spider-Man z historycznym wynikiem. Gra pobiła rekordy w Stanach Zjednoczonych

Amerykanie rzucili się na przygodę Człowieka-Pająka. Najnowsze wyniki NPD pokazują wielką miłość mieszkańców Stanów Zjednoczonych do Spider-Mana. Gra zanotowała fantastyczny wynik i odnotowała dwa znaczące rekordy.

Spider-Man od Insomniac Games trafił na rynek 7 września i w sumie podbił najważniejsze kontynenty. Czytaliśmy o pozytywnych wynikach z Europy, Azji oraz właśnie otrzymaliśmy informacje o rezultatach ze Stanów Zjednoczonych.

Spider-Man The Heist na zwiastunie premierowym. Gameplay pokazuje historię i nowe stroje

NPD podało wrześniowe wyniki i Spider-Man jest najchętniej kupowaną produkcją września, tytuł zanotował najlepszy start pod względem zarobionych dolarów w historii ekskluzywnych gier od PlayStation, może pochwalić się siódmą najlepszą premierą na konsolach PlayStation, ale to nie koniec. Gra osiągnęła 37% lepszą sprzedaż w pierwszym miesiącu od łącznie (!) wszystkich gier ze Spider-Manem roli głównej, a jednocześnie jest to trzecia najchętniej kupowana produkcja 2018 roku.

Jednym słowem? Sukces. Tytuł odnotował wynik, o którym pewnie nawet nie śniło Insomniac Games, a możemy mieć pewność, że produkcja będzie wciąż „pracować” i z przygodą Petera Parkera z uśmiechami na ustach zapoznają się kolejni gracze.

Możemy w tej sytuacji mieć pewność jednego – Sony oraz Marvel nie pozwolą na kolejną przerwę w dostarczaniu na rynek nowych opowieści Spider-Mana. Gracze chcą biegać w stroju tego superbohatera, więc w przyszłości Insomniac Games powinno zapewnić nam kolejną historię... Choć mogę przypuszczać, że produkcja trafi dopiero na przyszłą generację.

Źródło: NPD

Tagi: Insomniac Games Sony Computer Entertainment Spider-Man (2018)