Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.10.2018 15:25
Oculus Rift 2 skasowany. Współzałożyciel firmy odchodzi z Facebooka
1070V

Oculus Rift 2 skasowany. Współzałożyciel firmy odchodzi z Facebooka

Do wielkich zmian zachodzi w Oculusie, które zostało kupione przez Facebooka. Z firmy odszedł jeden ze współzałożycieli, niezadowolony z pomysłu na VR jaki ma Mark Zuckerberg.

Jakiś czas temu, Facebook pokazał nam Oculus Quest, tańszą wersję hełmu VR, która oferuje słabsze podzespoły, ale i niższą cenę, co miałoby pozwolić na pozyskanie nowych klientów. Okazuje się, że pomysł na VR ze strony Facebooka doprowadziło do wewnętrznych tarć.

Oculus Quest popierdółką. Sprzęt o mocy PlayStation 3 ma konkurować z Nintendo Switch

Brendan Iribe, jeden z założycieli firmy Oculus i były CEO firmy rzucił pracę w Facebooku. Techcrunch, które o tym donosi, podaje, że powodem są ogromne różnice w poglądzie na to, jak rozwijać ma się wirtualna rzeczywistość. Iribe pracował wraz ze swoją ekipą nad Oculus Rift 2, który miał być lepszy i mocniejszy, by wnieść doznania wirtualnej rzeczywistości na wyższy poziom.

Facebook tym nie był zainteresowany, skupiając się na tworzeniu prostszych, tańszych i słabszych urządzeń. Z tego powodu, skasowano Oculus Rift 2, a Iribe odszedł z firmy będąc zniesmaczonym decyzją właścicieli. Techcrunch donosi, że odchodząc z firmy, Iribe powiedział, że nie jest zainteresowany wyścigiem w kierunku dna wydajnościowego.

Kilka godzin po pierwszych informacjach, Iribe potwierdził swoje odejście, dziękując wszystkim za lata współpracy, zapowiadając krótkie wakacje i powrót do pracy nad równie ekscytującymi pomysłami.

Źródło: https://techcrunch.com/2018/10/22/oculus-co-founder-is-leaving-facebook-after-cancellation-of-rift-2-headset/

Tagi: facebook oculus oculus rift 2