Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.10.2018 14:35
Już dziś rozpocznie się finał 9. Mistrzostw Świata w Tetrisa
606V

Już dziś rozpocznie się finał 9. Mistrzostw Świata w Tetrisa

Tetris jest jedną z największych ikon branży gier wideo i nawet te kilkadziesiąt lat później, wciąż tkwi w świadomości masowego odbiorcy. Dziś marka nie jest już tak potężna jak kiedyś, lecz wciąż ma swoje wierne grono fanów - i to dla nich organizowane są dzisiejsze Mistrzostwa Świata.

Już dziś podczas targów retro gier w amerykańskim Portland, odbędzie się finałowa faza wspomnianego Classic Tetris World Championship 2018, gdzie 32 najlepszych zawodników zmierzy się o mistrzowski tytuł.

A trzeba przyznać, że jest o co walczyć, bo imprezę sponsorują takie firmy jak Tetris Company oraz Ting, dzięki czemu pula nagród wynosi aż kilka tysięcy dolarów, z czego aż 1 000 zielonych trafi w ręce zwycięzcy turnieju.

Oczywiście całość transmitowana będzie na żywo za pośrednictwem Twitch.tv. O 19:00 naszego czasu zacznie się faza TOP 32, zaś o 23:00 przejdziemy do etapu TOP 8. Ci, którzy śledzą nieco temat wiedzą, że największym faworytem do tytułu jest ponownie Jonas, który wygrał 7 z 8 poprzednich edycji mistrzostw.

Classic Tetris World Championship 2018 - transmisja

Źródło: Twitch

Tagi: tetris Tetris Effect

Nie przegap