Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.10.2018 08:00
Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netfliksa
4110V

Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netfliksa

Rola Geralta z Rivii, głównego  bohatera serialowego Wiedźmina produkcji Netfliksa przypadła Henry'emu Cavillowi. W polskiej adaptacji książek Sapkowskiego, rolę odgrywał Michał Żebrowski, który w wywiadzie dla Radia Zet pochwalił się, że miał szansę zagrać w nowym serialu.

Michał Żebrowski jako Geralt w polskiej ekranizacji Wiedźmina to jeden z nielicznych pozytywów tego potworka. Netfliks tworzy swoją wysokobudżetową wersję, przez co fani liczą na coś konkretnego.

Wiedźmin od Netflix z Jaskrem? Prawdopodobnie poznaliśmy aktora wcielającego się w barda

Jak się okazało, swoją rolę w serialu mógł dostać Żebrowski, o czym informuje w wywiadzie dla Radia Zet. Przyznaje on, że był zainteresowany, ale spóźnił się z wysłaniem kasety.

Miałem [propozycję], ale nie zdążyłem wysłać tej kasety, bo chcieli żebym coś po angielsku nagrał. Nagrałem, wysłałem dzień później i powiedzieli: Sorry, już się czas skończył.

Powiedział w rozmowie.

Generalnie Michał Żebrowski jest wyjątkowo zadowolony, że za Wiedźmina zabrała się na porządnie zachodnia firma:

Cieszę się, że w końcu Wiedźmin trafił w ręce profesjonalistów i polska gra, polski bohater Sapkowskiego, będzie miał szanse na realizację na jaką zasługuje. Uważam, że literatura Sapkowskiego jak mało która nadaje się fenomenalnie na film. Wydaje mi się, że amerykanie sobie poradzą, bo oni się nie mylą, tam na kulturze się zarabia i jest taki sztab ludzi tak mądrze podejmujących decyzję, więc jak na kogoś stawiają, to rzadko się mylą.

Źródło: https://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Gosc-Radia-ZET.-Michal-Zebrowski-u-Beaty-Lubeckiej.-19.10.2018

Tagi: Michał Żebrowski netflix wiedźmin