SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2018 17:50
Netflix może ponownie zmienić ceny abonamentów. Firma testuje tańsze rozwiązania
10411V

Netflix może ponownie zmienić ceny abonamentów. Firma testuje tańsze rozwiązania

Netflix jest niezwykle popularny na całym świecie, ale platforma nie zamierza wyciągnąć od widzów każdej złotówki. Właśnie trwają prace nad przygotowaniem tańszego abonamentu, który ma skłonić do propozycji kolejne miliony subskrybentów.

Netflix oferuje aktualnie w Polsce trzy plany: Basic 34 zł na miesiąc, Standard 43 zł na miesiąc i Premium 52 zł na miesiąc. Firma chce zaoferować dodatkową opcje, która może zaciekawić wielu czytelników naszego portalu.

Wiedźmin od Netflix z Jaskrem? Prawdopodobnie poznaliśmy aktora wcielającego się w barda

Netflix zanotował w ostatnim kwartale fantastyczne wyniki – platformą zainteresowało się kolejne 7 mln widzów i systematycznie za usługę płaci już 137 mln abonentów z całego świata. Włodarze nie zamierzają spocząć na laurach i obiecują kolejne miliony zadowolonych klientów.

Firma nie tylko zamierza przygotowywać nowe seriale, filmy oraz dokumenty. Właśnie trwają testy nowej opcji, która ma kosztować „mniej niż 5,99 funtów” (około 29 zł). Aktualnie propozycja jest dostępna wyłącznie w Indiach, jednak platforma zamierza prowadzić badania również na innych rynkach.

Netflix ma oczywiście jeden cel – znacząco zwiększyć liczbę subskrybentów, a tańszy abonament ma zachęcić kolejne miliony. Do końca roku szefowie chcą świętować kolejne 10 mln widzów, ale możemy również sądzić, że dodatkowy wariant może pojawić się z innego powodu – konkurencja nie śpi i przykładowo HBO GO zaproponowało już niższą cenę.

Jaki będzie haczyk w przypadku tańszego abonamentu? Aktualnie nie mamy oficjalnych informacji, ale możemy przypuszczać, że opcja za mniej niż 5,99 funtów otrzyma ograniczenia dotyczące oglądania programów na większej liczbie urządzeń.

Waszym zdaniem 34 zł za pakiet Basic to dobra cena?

Źródło: https://www.mirror.co.uk/money/netflix-hints-huge-change-price-13438721

Tagi: abonament cena netflix