Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.10.2018 13:52
Twórca Cyberpunk 2077: aktualna generacja ma jeszcze wiele mocy
2632V

Twórca Cyberpunk 2077: aktualna generacja ma jeszcze wiele mocy

Od premiery PlayStation 4 i Xboksa One pojawiają się nieprzychylne komentarze deweloperów, którzy narzekają na podzespoły zaserwowane przez Sony oraz Microsoft. Do tego grona nie dołącza CD Projekt RED, ponieważ twórcy potrafią wycisnąć z urządzeń wszystkie soki.

Jeszcze kilka lat temu systematycznie czytaliśmy o narzekaniach niektórych twórców, którzy liczyli na znacznie mocniejsze maszyny przygotowane przez Sony oraz Microsoft, jednak ostatnie miesiące pokazują, że nawet PlayStation 4 i Xbox One potrafią uciągnąć piękne i dynamiczne gry.

Cyberpunk 2077 może otrzymać multiplayer. Nowe studio to specjaliści od sieciowej rozgrywki

God of War, Assassin's Creed: Odyssey, Forza Horizon 4, czy też oczywiście Spider-Man to pięknie wyglądające produkcje, które potrafią zachwycić podczas rozgrywki, a nie możemy zapomnieć, że już wkrótce wielu graczy zapozna się jeszcze z Red Dead Redemption 2, a jak wiadomo gra Rockstar trafi tylko na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

CD Projekt RED należy do zespołów, które nie zamierzają płakać nad specyfikacją PlayStation 4 i Xboksa One. Twórcy już w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon pokazali, że ta generacja potrafi zaoferować piękne i wielkie tytuły, a nie inaczej będzie z Cyberpunk 2077.

W sprawie gry wypowiedział się Miles Tost – twórca poziomów – który zaznaczył, że ostatnie wydane produkcje pokazują, że platformy posiadają jeszcze sporo mocy:

„Ostatnio wydane produkcje pokazują nam, że na obecnej generacji pozostało jeszcze wiele mocy i wciąż jestem zdumiony przygotowywanymi tytułami.

Patrząc na gry wydane na początku tej generacji i porównując je do niesamowicie wyglądających ostatnich premier, możemy zauważyć sporą różnicę.”

Tost podkreślił, że wszystko jest w tym wypadku możliwe, ponieważ deweloperzy są zaradni i potrafią ulepszać oraz tworzyć nowe narzędzia, które pomagają im w pracy. Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że jednym z takich zespołów jest CD Projekt RED, który korzysta z własnego silnika i gdy twórcy napotykają na problemy, to odpowiedni zespół zajmujący się technologią przygotowuje nowe rozwiązania.

Cyberpunk 2077 jest optymalizowany od pierwszego dnia tworzenia, więc możemy mieć pewność, że autorzy na ostatniej prostej nie natrafią na niedogodności, które w znaczący sposób opóźnią premierę. Zdaniem przecieków gra ma trafić na rynek w 2019 roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-dev-lot-of-juice-left-in-current-gen-consoles-optimizing-to-target-demos-fidelity

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 obecna generacja

Nie przegap