Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2018 13:22
Diablo 3 ze wspólnym ubijaniem demonów na PS4, XOne, NS i PC! Blizzard pracuje nad cross-platformową rozgrywką
1580V

Diablo 3 ze wspólnym ubijaniem demonów na PS4, XOne, NS i PC! Blizzard pracuje nad cross-platformową rozgrywką

Blizzard to kolejne studio zainteresowane połączeniem serwerów. Firma właśnie pracuje nad udostępnieniem wspólnej rozgrywki w Diablo 3, więc wkrótce na walkę z demonami wyruszą wspólnie posiadacze różnych platform. [Aktualizacja #1]

Diablo 3 już w listopadzie zadebiutuje na Nintendo Switch. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych tegorocznych premier na sprzęt Nintendo, jednak wiele na to wskazuje, że posiadacze japońskiej konsoli będą mogli cieszyć się pozycją z fanami na innych platformach.

Diablo 4, Diablo 2 HD a może nawet serial na BlizzCon 2018. Blizzard przedstawi przyszłość uniwersum

Przedstawiciel Blizzarda potwierdził rozpoczęcie prac, które mają wprowadzić cross-platformową rozgrywkę do Diablo 3. Trwają właśnie rozmowy z Sony oraz Microsoftem, by udostępnić wielkie serwery, na których pojawią się też posiadacze konsoli Nintendo.

Nie możemy przedstawić aktualnie większych szczegółów, jednak są to bardzo ważne słowa, które pokazują, że kolejni deweloperzy chcą skorzystać z dołączenia do zabawy japońskiej korporacji – jak wiadomo Sony przez długi czas nie chciało się zgodzić na cross-platformową rozgrywkę.

Diablo 3 już wkrótce będzie dostępne na kolejnej platformie (PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch, PC), ale trudno powiedzieć, czy do wspólnej zabawy zostaną również zaproszone konsole poprzedniej generacji.

Warto pamiętać, że na początku listopada odbędzie się BlizzCon 2018, na którym Diablo będzie jednym z głównych punktów imprezy. Firma przygotowuje ważne ogłoszenia dotyczące tego uniwersum.

[Aktualizacja #1]

Wiele na to wskazuje, że wypowiedź pojawiła za wcześnie. Redakcje otrzymały drugą informację od Blizzarda, w której firma podkreśla, że aktualnie nie trwają żadne prace nad cross-platformową rozgrywką w Diablo 3.

Źródło: https://wccftech.com/diablo-iii-cross-play/

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo III Eternal Collection

Nie przegap