Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.10.2018 14:18
Sony wprowadza opcję zmiany PlayStation ID. Znamy konkrety
5935V

Sony wprowadza opcję zmiany PlayStation ID. Znamy konkrety

Bardzo długo czekaliśmy na tę informację. Sony właśnie potwierdziło testy funkcji zmiany PlayStation ID, ale nadal musimy czekać na oficjalne wprowadzenie propozycji. Potwierdziły się wszystkie ostatnie plotki.

W ubiegłym tygodniu miałem okazję wspomnieć o plotce dotyczącej zmiany PlayStation ID. Według przecieków pierwsi deweloperzy dostosowują swoje produkcje do wymagań Sony, jednak nie można tutaj mówić o szybkim wprowadzeniu opcji do wszystkich gier.

Sony w końcu pozwoli zmienić PlayStation ID. Deweloperzy potwierdzają oczekiwaną funkcję

Dzisiaj mam przyjemność potwierdzić nadejście funkcji – Sony pozwoli na zmianę nazwy PlayStation ID dla wszystkich użytkowników PlayStation 4 już na początku 2019 roku. Pierwsza zmiana będzie darmowa, jednak za kolejną rotację nazwy zapłacimy 9,99 euro (około 43 zł) – subskrybenci PlayStation Plus będą musieli przygotować „zaledwie” 4,99 euro (około 21 zł). Opcja pojawi się w naszym profilu.

Sony pozwoli nawet na wyświetlanie starego identyfikatora obok nowego (dzięki temu bez najmniejszego problemu nasi znajomi odnajdą nas na liście znajomych), jednak już na początku będziemy musieli podjąć wiążącą decyzję, ponieważ nie otrzymamy możliwość rotacji nazwą – jeśli zdecydujemy się na stary PlayStation ID obok nowego to nie zmienimy tego bez wydawania pieniędzy.

Zmiana PlayStation ID jest kompatybilna z grami na PlayStation 4 wydanymi po 1 kwietnia 2018 roku i „znaczną większością najczęściej ogrywanych gier z PlayStation 4 wydanych przed tą datą”. Sony zdaje sobie sprawę, że nowy PSN ID może spowodować problemy i gracze otrzymają możliwość powrotu do starej nazwy – raz zrobimy to za darmo.

Właśnie trwają testy usługi, które zakończą się pod koniec listopada. Sony planuje wprowadzić funkcję dla wszystkich graczy na początku 2019 roku.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/10/10/psn-online-id-change-feature-enters-playstation-preview-program-soon/

Tagi: playstation 4 playstation id Sony

Nie przegap