SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2018 17:27
Sony w końcu pozwoli zmienić PlayStation ID. Deweloperzy potwierdzają oczekiwaną funkcję
4969V

Sony w końcu pozwoli zmienić PlayStation ID. Deweloperzy potwierdzają oczekiwaną funkcję

Sony od wielu miesięcy pracuje nad zaimplementowaniem na PlayStation Network zmiany PlayStation ID, ale oczekiwana opcja zadebiutuje już wkrótce. Twórcy gier przygotowują swoje produkcje na funkcję.

Od wielu lat czekamy na możliwość zmiany PlayStation ID. Pracownicy Sony wielokrotnie potwierdzali, że nie jest to łatwe zadanie, jednak najwidoczniej inżynierowie pracujący dla korporacji kończą prace nad nową funkcją.

Bulletstorm i Yakuza Kiwami w listopadowym PS+? Oficjalna strona Sony zaliczyła wtopę

Jason Schreier – dziennikarz Kotaku – rozmawiał z czterema deweloperami z różnych zespołów, które potwierdziły mu nadejście opcji. Twórcy chcą oczywiście pozostać anonimowi, ponieważ nie otrzymali upoważnienia do rozmów z prasą, ale trójka zainteresowanych ostatnie miesiące naprawia błędy i dostosowuje ustawienia w grach, by wszystkie elementy były zgodne z przedstawionymi przez Sony dokumentami. Ostatni programista podzielił się nawet zdjęciem z wewnętrznych dokumentacji Sony – w naszych profilach pojawi się opcja „edytuj nazwę użytkownika”.

Pozostaje złote pytanie – kiedy? Niestety, Sony nie konkretyzuje terminu, ponieważ Japończycy muszą zmierzyć się z aktualizacją starszych tytułów zawierających sieciowe elementy, a może to wszystko być nie tylko czasochłonne, ale również wymagające.

Należy na pewno zaznaczyć, że gracze w zasadzie od 2006 roku czekają na zmianę PlayStation ID. Microsoft umożliwia edytowanie konta na Xbox Live, jednak tylko pierwszy raz możemy skorzystać z tej opcji za darmo – każda kolejna zmiana jest wyceniona na około 8 dolarów.

Źródło: https://kotaku.com/game-developers-say-theyre-preparing-for-psn-name-chang-1829521254

Tagi: playstation 4 playstation id sony