Green Hell z bardzo dobrym wynikiem. Tytuł zaczyna zarabiać

Gry
949V
Green Hell z bardzo dobrym wynikiem. Tytuł zaczyna zarabiać
Wojciech Gruszczyk | 10.10.2018, 09:43

Polski survival notuje bardzo dobry start. Green Hell został doceniony przez graczy na Steam, którzy chętnie kupili produkcję, a w rezultacie deweloperzy mogą w spokoju rozwijać tytuł i oferować graczom nowe elementy.

Green Hell wskoczyło do programu Wczesnego Dostępu na Steam dokładnie 29 sierpnia i przez sześć tygodni gracze nabyli ponad 93 000 cyfrowych egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, z którego zadowolone jest studio Creepy Jar.

Creepy Jar przedstawia Green Hell. Rozmawiamy o grze przepełnionej survivalem

Rezultat osiągnięty przez Green Hell zapewnił zwrot kosztów produkcji wraz z marketingiem – twórcy mogą w tej sytuacji w spokoju rozwijać grę i przygotowywać pełne wydanie. Tak sytuację skomentował Marek Soból, członek zarządu Creepy Jar:

"Grę kupiono już ponad 93 000 tysięcy razy, co oznacza, zwrot kosztów produkcji wraz z marketingiem, które wyniosły 3,5 miliona złotych. Świetne oceny graczy sprawiają, że znajdujemy się wciąż w czołówce gier na platformie Steam. Cały czas pracujemy nad tym by gra była coraz bardziej atrakcyjna dla użytkowników. I tak się dzieje. Wydaje się, że nasze szacunki zakładające sprzedaż 300 000 kopii w rok od premiery były bardzo ostrożne."

Autorzy mają oczywiście wielkie plany. Do wiosny 2019 roku w Green Hell pojawi się sześć dużych aktualizacji, a pierwsza trafi do klientów jeszcze dzisiaj. Autorzy wprowadzają między innymi nowe gatunki zwierząt oraz znacznie rozszerzają możliwości budowania.

Są to naprawdę pozytywne informacje, ponieważ możemy mieć pewność, że deweloperzy będą rozwijać propozycję, która w przyszłości może trafić również na konsole.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper