SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.10.2018 08:57
Sony mówi o nowej generacji. PlayStation 5 jest „niezbędne”
9901V

Sony mówi o nowej generacji. PlayStation 5 jest „niezbędne”

Małymi krokami nadciąga moment, w którym Sony będzie otwarcie mówić o następcy PlayStation 4. Dyrektor generalny korporacji opublikował krótkie, ale za to bardzo wymowne oświadczenie prezentujące stosunek firmy do ostatnich zapowiedzi.

W przeciągu tygodnia dwie duże korporacje zdecydowały się zapowiedzieć usługi oparte na chmurze. Google oraz Microsoft chcą przedstawiać najlepsze gry AAA na każdym urządzeniu, ale nie wszystkie firmy zamierzają skupiać się w następnych latach na tej technologii.

Project xCloud oficjalnie! Microsoft wchodzi w chmurę i pozwoli grać w gry AAA na każdym urządzeniu

W najnowszym numerze Financial Times znajdziecie krótkie oświadczenie Kenichiro Yoshida na temat sytuacji na rynku. Dyrektor generalny Sony jest przekonany, że PlayStation 5 jest niezbędne:

„W tym momencie mogę powiedzieć, że konieczne jest pojawienie się sprzętu nowej generacji.”

Nie możemy oczywiście liczyć na konkretne informacje dotyczące urządzenia, czy też wstępną datę premiery, jednak stosunek Sony jest prosty – PlayStation 5 pojawi się na rynku i choć pewnie nie jest to zaskoczenie dla graczy, to jednak pokazuje, jak Sony reaguje na aktualne wydarzenia.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że jest to pierwsza wypowiedź przedstawiciela Sony o nowej generacji. Wewnętrzne studia Japończyków od dawna pracują nad grami dla PlayStation 5, zapowiedź urządzenia powinna odbyć się w przyszłym roku, ale pierwszy raz słyszymy o następcy PlayStation 4 od pracownika korporacji.

Tagi: Kenichiro Yoshida nowa generacja playstation 4 playstation 5 sony