Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.10.2018 12:29
Black Mirror na Netfliksie pozwoli wybrać zakończenie jednego z odcinków
1180V

Black Mirror na Netfliksie pozwoli wybrać zakończenie jednego z odcinków

Kilka miesięcy temu Netflix zapowiadał, że pragnie zainwestować w interaktywne opowiadanie historii. Inspirowane grami wideo wybory, miały trafić do seriali. Na pierwszy ogień idzie Black Mirror.

Netflix, by pozostać liderem w swojej dziedzinie, mocno inwestuje i eksperymentuje. Pierwsze próby interaktywnych opowieści pojawiły się wraz z bajkami dla dzieci - Kot w Butach: Uwięziony w Baśni, które pozwalało podejmować dzieciom decyzje.

Black Mirror z 5 sezonem. Netflix nie rezygnuje z Czarnego Lustra

Teraz, jak donosi Bloomberg, czas na seriale do dorosłych. Jeszcze w tym roku pojawi się jeden odcinek Czarnego lustra (Black Mirror), który pozwoli widzom wybrać jego zakończenie na podstawie wcześniej podjętych decyzji.

Niestety, na ten moment to wszystko, co wiemy o inicjatywnie Netfliksa w dziedzinie opowiadania interaktywnych historii. Na pewno to zwiększy zaangażowanie widza i zapewni czołowe miejsca w medialnych nagłówkach. Black Mirror jest dobrym serialem na tego typu eksperyment - każdy odcinek to jedna, zamknięta historia, poruszająca tematy społeczne i technologiczne.

Co sądzicie o takim ruchu?

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-01/netflix-is-said-to-plan-choose-your-own-adventure-black-mirror

Tagi: black mirror netflix