Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.09.2018 21:21
PlayStation Experience w tym roku się nie odbędzie
2445V

PlayStation Experience w tym roku się nie odbędzie

W tym roku PlayStation Experience, cykliczna impreza Sony, się nie odbędzie. Potwierdził to Shawn Layden, który rządzi amerykańskim oddziałem SIE.

PlayStation Experience pierwszy raz odbyło się w 2014 roku. Sony uznało wtedy, że potrzebuje swojego wydarzenia, na swoich zasadach, który pozwoli amerykańskim fanom zbliżyć się do deweloperów. Oczywiście zorganizowano konferencję na której zapowiadano nowe gry i pokazywano zwiastuny.

PlayStation 4 Pro w nowej wersji w zestawie z Red Dead Redemption 2. Sony wprowadza ulepszony model

Kolejne dwie edycje były równie udane co pierwsza, a nawet lepsze. Rok temu coś się popsuło. Sony mając coraz mniej gier do pokazywania, zmieniło koncepcję. Ta się fanom nie spodobała, co przełożyło się na głosy krytyki. Niektórzy sądzili, że to sprawi powrót do starego pomysłu.

Niestety - w tym roku PlayStation Experience się nie odbędzie. Potwierdził to Shawn Layden w PS Blogcast. Layden jako powód podał coraz mniejszą liczbę gier, które Sony ma do pokazania. Owszem, jest Days Gone, jest Dreams czy Concrete Genie, ale według Sony, nie opłaca się organizować całego eventu. Sony nie chce budować wielkich oczekiwań jeśli wie, że ich nie spełni.

Wychodzi po prostu to, że największe studia deweloperskie Sony pracują już nad grami, które zmierzają na PS 5. Jest to mała tajemnica branżowa, którą ostatnio mi parę osób w prywatnych rozmowach potwierdziło.

Tagi: playstation experience 2018 Sony