Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2018 08:39
Playground Games poszukuje 177  pracowników dla nowej produkcji. Twórcy zbroją się na nową generację
1405V

Playground Games poszukuje 177 pracowników dla nowej produkcji. Twórcy zbroją się na nową generację

Autorzy Forza Horizon 4 nawet nie myślą o wakacjach. Najnowsza produkcja Brytyjczyków osiągnęła fantastyczne wyniki, ale zespół już musi myśleć o kolejnym projekcie. Nowa gra potrzebuje wielu doświadczonych deweloperów.

Microsoft w ostatnich miesiącach zainwestował sporo pieniędzy w dział Xboksa. Amerykanie postawili na gry i podczas E3 potwierdzono kupienie kilku zespołów oraz utworzenie The Initiative. Jednocześnie świeży nabytek – Playground Games – ogłosił utworzenie drugiego zespołu, który ma pracować nad wielkim tytułem.

The Initiative będzie najmocniejszym studiem Microsoftu? Amerykanie zgarnęli producenta God of War

Możemy mieć pewność, że wszystkie plany idą po myśli szefów Playground Games, ponieważ zespół otrzymał możliwość zatrudnienia aż 177 nowych pracowników. Jest to niezwykle ciekawa sytuacja, ponieważ już wcześniej do brytyjskiego studia dołączyło kilku doświadczonych deweloperów.

Jak widać „gra RPG AAA w otwartym świecie” potrzebuje wielu rąk do pracy, więc Playground Games nie zwalnia. Studio w przyszłym tygodniu zaoferuje posiadaczom Xboksów One i komputerów osobistych Forza Horizon 4, ale jednocześnie zespół szuka nowych twarzy.

Według nieoficjalnych informacji, Playground Games ma pracować nad wskrzeszeniem marki Fable, jednak projekt ma prezentować znacznie wyższy poziom od wcześniej wydanych przygód. Trudno oczywiście powiedzieć, kiedy gra może zostać ujawniona, jednak warto wziąć pod uwagę, że dopiero teraz trwają poszukiwania deweloperów, więc tytuł trafi na rynek dopiero za kilka lat.

W swoim czasie pojawiły się nawet przecieki, według których Playground Games ma stać się jednym z najważniejszych zespołów Microsoftu i twórcy otrzymali za zadanie rozwijanie aż trzech nowych gier – Forza Horizon 5, RPG w otwartym świecie (Fable) oraz tajemnicze IP.

Źródło: https://www.windowscentral.com/playground-games-hiring-177-developers-new-aaa-open-world-rpg

Tagi: Microsoft PlayGround Games Xbox One xbox scarlett