Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2018 10:43
Fortnite oficjalnie oddziela graczy korzystających z myszek i kontrolerów
2031V

Fortnite oficjalnie oddziela graczy korzystających z myszek i kontrolerów

Epic Games rozpoczyna rewolucję. Twórcy otrzymali od Sony zgodę na dołączenie do wielkiej, wspólnej gry posiadaczy PlayStation 4, więc zespół odpowiedzialny za produkcję musiał zająć się jedną z najważniejszych spraw – studio oddziela graczy na kontrolerach od tych korzystających z klawiatur oraz myszek.

Sony bardzo długo czekało na wydanie zgody związanej z wielkim połączeniem serwerów. Na szczęście Japończycy zdecydowali się zaprosić swoich użytkowników do wielkiej zabawy i Epic Games jako pierwsze studio ma okazję stworzyć ogromne, cross-platformowe zmagania.

Fortnite sezon 6. Zmiany, zwiastun i Battle Pass w szczegółach – do gry trafiają pupile!

Deweloperzy Fortnite już wcześniej sugerowali, że zamierzają oddzielić graczy korzystających z zestawu myszka + klawiatura od posiadaczy kontrolerów, ale w końcu konkretne zmiany zostały wdrożone na serwery.

Najnowsza aktualizacja blokuje wspólną grę użytkowników korzystających z innych sprzętów – myszek + klawiatur lub padów:

 • Zapisz się do gry, korzystając z ulubionego sposobu sterowania. Gracz zostanie przydzielony do odpowiedniej kolejki w zależności od urządzenia, którego użył, by kliknąć przycisk „Graj” lub „Gotowe”.
  • Jeżeli system dobierania graczy został uruchomiony przy użyciu klawiatury i myszy, gracz znajdzie się w kolejce dla osób korzystających z komputera. Będzie jednak można przełączyć się w trakcie meczu na kontroler.
  • Jeżeli system dobierania graczy został uruchomiony przy użyciu kontrolera, gracz znajdzie się w zwykłej kolejce dla osób korzystających z danego urządzenia. W trakcie trwania meczu nie będzie można przełączyć się na klawiaturę i mysz.
 • Własne przypisania na kontrolerze
  • Zmiany konfiguracji będą odtąd dokonywane przy użyciu ekranu wyboru po lewej stronie menu.
   • Po wybraniu opcji własnej konfiguracji po prawej stronie menu wyświetlą się przycisku do wyboru. Kliknięcie danego przycisku spowoduje wyświetlenie listy akcji, które można do niego przypisać.
   • Wyboru trybu (walki lub budowania) będzie można odtąd dokonać przy użyciu drążków. Gdy gracz będzie w trybie walki lub budowania, akcje dostępne w ramach danego trybu i akcje z obu trybów wybrać będzie można z listy dostępnych akcji.

Jest to niezwykle ważna sytuacja, ponieważ gracze mogą mieć pewność, że na serwerach nie złapią headshota od gracza, którzy korzysta z urządzenia dającego przewagę – myszka umożliwia między innymi szybszy obrót i większą precyzję w celowaniu.

Trudno powiedzieć, jak w tej sytuacji będą traktowane kontrolery typu FragFX, ale możemy mieć nadzieję, że autorzy wkrótce wyjaśnią sytuację.

Tagi: battle royale Fortnite klawiatura