Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2018 08:45
Oculus Quest to „najpotężniejsze”, samodzielne gogle VR. Znamy masę konkretów
1381V

Oculus Quest to „najpotężniejsze”, samodzielne gogle VR. Znamy masę konkretów

Oculus w końcu zaprezentował swoje nowe gogle VR. Firma skupiła się tym razem na samodzielnym urządzeniu, które ma trafić w gust sympatyków nowoczesnych urządzeń. Poznajcie Oculus Quest.

Oculus Quest zostało zaprezentowane przez Marka Zuckerberga. Prezes Facebooka na konferencji pokazał urządzenie znane wcześniej jako „Project Santa Cruz” i jego zdaniem jest to „uniwersalny zestaw VR, na który czekaliśmy”.

Racket Fury: Table Tennis VR trafi w końcu na PlayStation VR. Jedna z najlepszych produkcji dla VR

Urządzenie jest samodzielne, więc nie potrzebuje komputera, konsoli lub smartfona do działania, a jednocześnie ma zaoferować sporo ciekawej zawartości. Jest to podobno ewolucja Oculus Rift, ponieważ „duże” gogle pomogły inżynierom zbadać, co tak naprawdę potrzebują użytkownicy w przypadku wirtualnej rzeczywistości i wszystkie te elementy zostaną zaoferowane w nowym sprzęcie.

Oculus Quest trafi do sprzedaży wiosną 2019 roku, a zainteresowani muszą przygotować 399 dolarów. Twórcy zaoferują rozdzielczość na poziomie 3200 x 1440 pikseli, 64GB wbudowanej pamięci oraz specjalną technologię zatytułowaną „Insight”, która umożliwia śledzenie pracy gogli w różnych pomieszczeniach. Producent zadbał o cztery wbudowane sensory, które informują o każdym ruchu użytkownika, więc nie są tutaj potrzebne dodatkowe czujniki.

Na start Oculus Quest ma otrzymać 50 tytułów, a jednym z nich będzie Vader Immortal – jest to zupełnie nowa seria doświadczenia VR w uniwersum Gwiezdnych Wojen, za produkcję której odpowiada Lucasfilm’s ILMxLab.

Źródło: https://variety.com/2018/digital/news/facebook-oculus-quest-vr-headset-1202958270/

Tagi: oculus oculus quest vr wirtualna rzeczywistość