Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2018 07:21
X-Men: Dark Phoenix na zwiastunie! Pierwsza prezentacja nowej historii mutantów
2673V

X-Men: Dark Phoenix na zwiastunie! Pierwsza prezentacja nowej historii mutantów

20th Century Fox właśnie opublikowało pierwszy zwiastun nowej produkcji z mutantami w roli głównej. Przygoda skupiona na Jean Grey w końcu została zaprezentowana i na materiale nie brakuje znanych twarzy.

"X-Men: Dark Phoenix" to 13 film w uniwersum filmowo-serialowym X-Menów. Za projekt odpowiada Simon Kinberg, który zajął się stworzeniem scenariusza oraz jest reżyserem. Wcześniej Brytyjczyk pracował nad między innymi: "Mr. & Mrs. Smith", "X-Men: Ostatni bastion", "Jumper", "Sherlock Holmes", "Star Wars: Rebelianci", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", "Fantastyczna Czwórka", czy też "X-Men: Apocalypse".

Kevin powróci! Ryan Reynolds będzie odpowiadał za wersję dla dorosłych nazwaną Stoned Alone

Historia "X-Men: Dark Phoenix" (w polskiej wersji „Mroczny Phoenix”) została przygotowana na podstawie serii komiksów „The Dark Phoenix Saga” i zaprowadza widzów do lat dziewięćdziesiątych. Główną bohaterką jest Jean Grey, która traci kontrolę nad swoją siłą i staje się potężną postacią, z którą muszą zmierzyć się X-Meni. W całej opowieści niezwykle ważną rolę odgrywa również Lilandra – władczyni pozaziemskiej cywilizacji – która chce schwytać „Dark Phoenixa”.

Pierwsze informacje dotyczące filmu sięgają początku 2017 roku – w lutym Simon Kinberg rozpoczął negocjacje z 20th Century Fox dotyczące przygotowania filmu inspirowanego komiksami „Dark Phoenix Saga”, a już w marcu zostały podpisane niezbędne dokumenty i Brytyjczyk rozpoczął swoją pracę. W kwietniu otrzymaliśmy nazwę oraz datę premiery (2 listopad 2018 roku), ale w marcu 2018 roku przesunięto debiut na 14 lutego 2019 roku.

28 czerwca 2017 roku rozpoczęły się zdjęcia do filmu – ekipa trafiła do Montrealu, gdzie pracowała nad projektem o tytule roboczym „Teen Spirit”. Już 14 października zakończono główne prace nad produkcją.

Tagi: film trailer x-men x-men dark pheonix zwiastun