Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2018 08:58
Nintendo nie usunie stanów rozgrywki następnego dnia po wygaśnięciu Nintendo Switch Online
1640V

Nintendo nie usunie stanów rozgrywki następnego dnia po wygaśnięciu Nintendo Switch Online

Nintendo Switch Online działa już od ubiegłego tygodnia, ale Nintendo nadal musi tłumaczyć się ze swoich niektórych decyzji. Firma nie usunie naszych save'ów następnego dnia po wygaśnięciu abonamentu.

Płatna usługa Nintendo wprowadza kilka nowych funkcji i jedną z nich jest możliwość zapisywania rozgrywki w chmurze. Gracze zostali zaskoczeni, gdy okazało się, że ta przyjemność otrzyma mocne ograniczenia.

FIFA 19 nadal znacznie uboższa na Switch. Porównanie graficzne z PS4

Nintendo na szczęście nie zamierza kasować stanów rozgrywki następnego dnia po wygaśnięciu abonamentu Nintendo Switch Online. Gracze otrzymają 6 miesięcy na wykupienie usługi, by mieć pewność, że ich pliki zostaną na serwerze.

Problemem w tym miejscu okazuje się komunikacja – w brytyjskim FAQ Nintendo pojawiło się zdanie, które sugerowało usunięcie save'ów następnego dnia po wygaśnięciu abonamentu. Na szczęście zainteresowani otrzymają 180 dni na wykupienie Nintendo Switch Online.

Niektóre gry nie będą wspierały wysyłania stanów rozgrywki do chmury, ale Nintendo wyjaśniło, że ta sytuacja będzie wyjątkiem – przykładowo Pokemon: Let's Go, Pikachu! oraz Splatoon 2 nie pozwolą na wykorzystywanie funkcji, ponieważ zaburzyłoby to rozgrywkę w Sieci. Gracze mogliby utracić swoje Pokemony zapisane na serwerach lub miejsce w rankingowych meczach.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to bardzo podobnie działa PlayStation Plus, które również trzyma w chmurze dane przez sześć miesięcy – dopiero później pliki zostają usunięte i musimy je przesłać ponownie po wykupieniu abonamentu.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2018/09/25/nintendo-will-let-you-recover-cloud-saves-up-to-6-months-after-your-switch-online-subscription-lapses

Tagi: Nintendo Switch Nintendo Switch Online Switch